Uroczystość Zesłania Ducha świętego 28.05.2023r.

Dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie: „O Stworzycielu Duchu przyjdź…

Od wczoraj w naszej Parafii trwa Eucharystyczne Nabożeństwo 40-godzinne, a oto program:

Eucharystyczne nabożeństwo 40 godzinne

Parafia Besko

Niedziela 28.05.2023 r. Zesłanie Ducha świętego – Zielone Świątki

Godz.  7.30  Msza św. i adoracja

Godz.  9.15  Msza św. i adoracja

Godz. 11.00 Msza św. i adoracja

Godz. 16.00 Nabożeństwo majowe i  Msza św.

Poniedziałek 29.05.2023 r. Święto NMP Matki Kościoła

Godz.   7.30  Msza św. z kazaniem i adoracja

Godz. 11.00  Msza św. z kazaniem i adoracja

Godz. 18.00  Nabożeństwo majowe, Te Deum, i Msza św. i na zakończenie nabożeństwa eucharystycznego.

Wielbię Ciebie w każdym momencie żywy Chlebie nasz w tym sakramencie

Niech słowa tej pieśni spełnią się w każdej rodzinie i w każdym sercu Parafianki i Parafianina!

PORZĄDEK ADORACJI

Eucharystyczne Nabożeństwo 40 – godzinne

godz.   7.30 – 11.00 – rodziny z dzielnic: Sucha Wieś, POM, Pekum

godz. 11.00 – 16.00 – rodziny z dzielnic: Ogrody, Góry, Podgóry, Mymoń

godz.   7.30 – 14.00 – rodziny z dzielnic: Wola, Porzecze

godz. 14.00 – 18.00 – rodziny z dzielnic: Wieś, dzielnica od torów w stronę Poręb i Poręby

Drodzy Parafianie !

Niech ten święty czas, kiedy wielbimy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i rozważamy Dar jaki zostawił nam Pan Bóg,  będzie dla każdej rodziny naszej Parafii okazją do modlitwy i świadectwa naszej miłości do JEZUSA EUCHARYSTYCZNEGO przez liczny udział w nabożeństwach i adoracji.

Szczęść Boże !

Program nabożeństwa i adoracji jest na stronie internetowej naszej Parafii i wywieszony jest na tablicy ogłoszeń,  prosimy się z nim zapoznać.

W poniedziałek po Mszy św. wieczorowej spotkanie kandydatów na ministrantów z klasy trzeciej.

We wtorek po Mszy św. wieczorowej Wieczór Chwały.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca od poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą św. Dzieci młodzież do spowiedzi zapraszamy w środę od godz.17.00. W środę zakończenie nabożeństw majowych od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe do NSPJ w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej.

We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

Pierwszy piątek miesiąca. Rano o godz. 7.00 Msza św. i adoracja, adoruje róża MB Nieustającej Pomocy przełożona Elżbieta Kielar. Wieczorem Msza św. i nabożeństwo czerwcowe. Chorych w Besku odwiedzamy od godz. 8.00. W kościołach filialnych w Mymoniu i Porębach, spowiedź, nabożeństwo czerwcowe i Msza św. o godz. 16.00.

Pierwsza sobota miesiąca, rano o godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej, adoruje róża MB Rodzicielki przełożona Helena Kuzian. Wieczorem o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie.

W najbliższą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Niedziela adoracyjna od godz. 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej Parafii, o godz. 16.00 nabożeństwo czerwcowe, zmiana tajemnic, adoruje róża MB Różańcowej przełożona Beata Hedesz. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

Dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.