Ogłoszenia parafialne Święto Świętego Szczepana 26.12.2023r.

Dzisiaj 26 grudnia Święto świętego Szczepana. Porządek Mszy świętej w Besku: 7.30, 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów. Na sumie obrzęd rozesłania kolędników misyjnych. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo owsa. Taca z dzisiejszego święta jest przeznaczona na dom EMAUS, na księży emerytów, Seminarium Duchowne i Papieski Uniwersytet Teologiczny Jana Pawła II w Krakowie.

Jutro środę 27 grudnia Święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach św. błogosławieństwo wina.

Jutro 27 grudnia grupy Kolędników misyjnych przygotowane przez księdza Piotra  i KSM w Besku odwiedzą rodziny w Besku, prosimy życzliwe przyjęcie misyjnych kolędników. Kolędowanie to dzielenie się radością ze spotkania Zbawiciela narodzonego w Betlejem. To przedsięwzięcie skierowane jest do dzieci i ich rodzin. Kolędnicy misyjni przez trud kolędowania chcą też zwrócić uwagę na sytuację dzieci z krajów misyjnych. W tym roku opowiedzą odwiedzanym rodzinom o dzieciach w Kolumbii. Właśnie na ten cel będą zbierać ofiary.

W środę 27 grudnia wizyta duszpasterska w Mymoniu od godziny 9.00. Ksiądz Paweł i ksiądz Piotr odwiedzą wszystkie rodziny we wiosce.

We czwartek 28 grudnia Święto świętych Młodzianków.

W czwartek, piątek i sobotę – Wizyta duszpasterska w Besku: Początek odwiedzin rodzin od godziny 9.00 –

Ksiądz Paweł będzie odwiedzał rodziny – rozpocznie od dzielnicy Wola lewa strona, następnie Sucha Wieś, Skałki, ulica Bieszczadzka, Góry, Zapowiedż, ulica Starowiejska, Cieplaki, Zakącie, Ogrody, Frysztak.

Ksiądz Piotr będzie odwiedzał rodziny – rozpocznie od dzielnicy Wola prawa strona, Hrabeń, Wieś, Podrzecze i dzielnica od torów w stronę Poręb.

W piątek mimo oktawy Narodzenia Pańskiego obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

W najbliższą niedzielę 31 grudnia zakończenie Roku Pańskiego 2023. Nabożeństwo dziękczynne po sumie. W Besku Mszy św. o godz. 16.30 nie będzie. W kościołach filialnych Nabożeństwo dziękczynne po Mszach św. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.

Serdecznie dziękujemy za udekorowanie naszego kościoła na święta – panu kościelnemu, dekoratorkom naszego kościoła Marlenie, Anecie Szałankewicz, Marcinowi Semenowiczowi, Józefowi Winiarskiemu, Andrzejowi Szyndlerowi, parafiankom które przygotowały ozdoby choinkowe na szydełku, Pracownikom GOK w Besku, Pracownikom Zakładu Komunalnego w Besku, a ministrantom, lektorom, scholii młodzieżowej, orkiestrze OSP w Besku, solistkom, solistom panu organiście  – za przygotowanie liturgii na święta składamy serdeczne – Bóg zapłać!

10. Pod chórem wyłożona jest w woreczkach kreda i kadziło na święto Trzech Króli. Ofiara dobrowolna