Ogłoszenia parafialne 6 Niedziela zwykła 11.02.2024r.

Dzisiaj 11 lutego, Wspomnienie NMP z Loures. Jest to  Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy chorych do kościoła Besku na godzinę 15.30, będzie okazja do spowiedzi, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu, błogosławieństwo i udzielenie Sakramentu Chorych o godz. 16.30 Msza święta.

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy Parafian do abstynencji i modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny.

W poniedziałek o godz. 17.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

We wtorek o godz. 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa

PRZEPISY POSTNE

1. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje:
    a) we wszystkie piątki w roku,
    b) w Środę Popielcową i Wielki Piątek
    c) 24 grudnia zachęca się, aby nie spożywać mięsa,
    Nie ma obowiązku wstrzemięźliwości jeżeli w piątek wypadnie Uroczystość.
    2. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych i zachowanie postu ilościowego:
    a) w Środę Popielcową,
    b) w Wielki Piątek.
    Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego.
    Wolni są od obowiązku wstrzymania się od potraw mięsnych w piątki:
    a) Wszyscy, którzy stołują się w zakładach zbiorowego żywienia, w których nie są przestrzegane kościelne przepisy postne,
    b) Wszyscy, którzy nie mają możliwości wyboru potraw, a muszą spożywać to, co jest dostępne do spożycia.
    Dyspensa nie dotyczy Środy Popielcowej i Wielkiego Piątku.
    Wierni korzystający z dyspensy powinni pomodlić się w intencji Ojca Świętego oraz złożyć drobną ofiarę do skarbonki z napisem „Jałmużna postna”, albo częściej spełniać uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego.

W Środę Popielcową Msze święte z posypywaniem głów popiołem w Besku o godz. 7.00 i 17.00, a w kościołach filialnych o godz. 15.30.

W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Besku rano po Mszy świętej o godz. 7.00, po południu o godz. 17.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych od udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za odprawienie Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej i Komunia św. w Porębach o godz. 16.00 w Mymoniu  o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę w Besku o godz. 16.00 Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Adoruje róża NMP Królowej Polski przełożona Krystyna Szajna. Taca z tego nabożeństwa tradycyjnie jest przeznaczona na dekorację i kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. W kościołach filialnych w niedzielę Msza święta i Nabożeństwo Gorzkich żali w Mymoniu o godz. 8.30, a w Porębach o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. będą zbieranie ofiary do puszki na pomoc dla Ukrainy.