Ogłoszenia parafialne 5 Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024r.

Od piątku w naszej Parafii Besko trwają:

Wielkopostne Rekolekcje Parafialne

A oto program:

N I E D Z I E L A

godz.    7.30            Msza św. z nauką ogólną w Besku.

godz.    8.15            Msza św. z nauką ogólną w Mymoniu i Gorzkie żale.

godz.    9.15            Msza św. z nauką ogólną  w Besku.

godz.  10.15            Msza św. z nauką ogólną w Porębach i Gorzkie żale.

godz.  11.00            Msza św. z nauką ogólną w Besku

godz.  16.00            W Besku Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym

Msza św.

P O N I E D Z I A Ł E K

godz.    9.00              Msza św. z nauka  ogólną w Besku.

godz.  15.00              Msza św. z nauką ogólną  w Porębach.

godz.  16.00              Msza św. z nauką ogólną w Mymoniu.

godz.  17.00              Msza św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji w Besku.

Rekolekcje Wielkopostne w tym roku w naszej Parafii głosi ojciec Andrzej  – redemptorysta.

Dzisiaj po Mszach św. w zakrystii zgłaszanie chorych do świętej spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Chorych w domach będziemy w Besku odwiedzać i udzielać tych świętych sakramentów jutro tj. w poniedziałek w godz. od 8.00 do14.00.

Dzisiaj od godz. 8.00 do 15.00 u sióstr felicjanek adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji uroczystości św. Józefa, patrona domu zakonnego. Siostry serdecznie zapraszają na wspólną modlitwę.

We wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, dzień szczególnej modlitwy za ojców. W Uroczystość św. Józefa 19 marca we wtorek ma Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się uroczyste przyjcie kandydatek do Dziewczęcej Służby Maryjnej.

W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Besku rano po Mszy św. o godz. 7.00, a po południu o godz.17.00 i Msza św. W kościołach filialnych: Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Porębach o godz. 16.00  w Mymoniu o godz. 17.00. Odprawiają sami Parafianie.

Spowiedź święta przed świętami wielkanocnymi w naszej Parafii Besko będzie w najbliższą sobotę 23 marca 2024 roku i tak w kościele Besku przed południem od godz. 9.30 do 12.00, a po południu od godz.15.00 do 17.00. W kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach spowiedź święta będzie w sobotę przed południem o godz. 10.00 i odwiedzenie chorych.

W sobotę ze względu na spowiedź wielkanocną w naszej Parafii Msza św. będzie odprawiana w Besku tylko rano o godz. 7.00. Kancelaria parafialna w te dni czynna będzie tylko po porannej Mszy świętej.

Prosimy Parafian, aby nasi Parafianie w najbliższą sobotę przystąpili do świętej spowiedzi wielkanocnej, spowiadać bowiem będą wszyscy kapłani naszego dekanatu, gdyż w późniejszym czasie okazji do spowiedzi będzie niewiele.

W najbliższą niedzielę Niedziela Palmowa w Besku na sumie o godz. 11.00 poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Prosimy, aby dzieci szkolne jak w lata ubiegłe z pomocą rodziców i nauczycieli przygotowały piękne palmy na tę uroczystość i licznie wzięły udział w tej uroczystości. W kościołach filialnych w Niedzielę Palmową: Procesja z palmami, Msza św. i Gorzkie żale w Mymoniu o godz. 8.00, a w Porębach o godz. 9.30.

Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Besku o godz. 16.00. Dzisiaj adoruje róża Matki Bożej Różańcowej przełożona Beata Hedesz, a w przyszłą niedzielę róża św. Anny przełożona Janina Suwała.

W przyszłą niedzielę w naszym kościele w Besku o godz. 19.00 przedstawione będzie Misterium Męki Pańskiej. Serdecznie zapraszamy Parafian.