Ogłoszenia parafialne 5 Niedziela Wielkanocy 28.04.2024r.

W poniedziałek o godz. 18.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

We wtorek o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

We środę 1 maja początek nabożeństw majowych. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w modlitwie do Matki Bożej w tym pięknym miesiącu. Nabożeństwa majowe w Besku o godz.18.00 w dni powszednie, a w niedzielę i święta o godz.16.00. Dla dzieci uczestniczących w nabożeństwach majowych zostały przygotowane przez Parafię plansze z wklejaniem wizerunków Matki Bożej pt: „Tam gdzie mieszka Matka Boża”. W kościołach filialnych nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz.18.00, a w niedzielę po Mszy św. prowadzą róże różańcowe.

W piątek 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski Głównej Patronki Polski i Archidiecezji Przemyskiej. Porządek Mszy świętej w Besku: rano o godz.7.30, suma o godz.10.00 i po południu o godz.16.00 nabożeństwo majowe i Msza święta. W kościołach filialnych Msza św. i nabożeństwo majowe o godz. 10.00. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Chorych nie będziemy odwiedzać. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Pierwsza sobota miesiąca o godzinie 7.00 Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej adoruje róża św. siostry Faustyny przełożona Maria Mroczkowska. Wieczorem o godzinie 20.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie.

Koło Gospodyń i Beskowianki wzorem lat ubiegłych organizuje majówki przy kapliczkach w soboty maja o godz. 19.00. I tak:

– 4.05.2024r. – kapliczka Mieczysław Zubik ul. Podkarpacka

– 11.05.2024r. – kapliczka Jolanta Kornasiewicz ul. Starowiejska

– 18.05.2024r. – kapliczka Krystyna Oleniacz ul. Błonie

– 25.05.2024r. – kapliczka Andrzej Jaślar ul Wolska

W przyszłą niedzielę – Niedziela Adoracyjna. Od godz. 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej Parafii. O godz. 16.00 nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic.

Zachęcamy muzyków, aby tak jak w ubiegłym roku w święta i niedziele miesiąca maja na pół godziny przed nabożeństwem majowym zagrali koncert pieśni maryjnych z balkonu nowego kościoła.

Dziękujemy rodzicom młodzieży bierzmowanej za ofiarowanie dla naszej świątyni naczynia liturgicznego „LAVABO”. Bóg zapłać!