Ogłoszenia parafialne 4 Niedziela zwykła 28.01.2024r.

Dzisiaj przed sumą o godz. 11.00 Koncert kolęd w wykonaniu naszej orkiestry OSP w Besku. Serdecznie zapraszamy.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca od poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą świętą. Dzieci i młodzież do spowiedzi zapraszamy we środę od godziny 16.00.

W poniedziałek o godz. 17.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

We wtorek o godz. 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

We środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 Godzina św.

W piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Porządek Mszy świętej w Besku: rano 7.30, suma 10.00, po południu o 17.00.  Na każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic. W kościołach filialnych Msze święte z poświęceniem gromnic będą odprawione: Poręby – 16.00, Mymoń – 17.00. W tym dniu modlimy się za osoby konsekrowane, a taca przeznaczona jest na zakony klauzurowe. W tym miesiącu nie odwiedzamy chorych. Na Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, Metropolita Przemyski Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zamieniając post na jałmużnę. Każdego, kto skorzysta z dyspensy w dniu 2 lutego zachęca się do złożenia ofiary (jałmużny) na zakony kontemplacyjne lub na misje święte.

Pierwsza sobota miesiąca o godzinie 7.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej adoruje róża MB Częstochowskiej przełożona Helena Folcik, wieczorem o godzinie 17.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę Niedziela Adoracyjna – od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin. O godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic – adoruje róża MB Bolesnej przełożona Anna Szałankiewicz.