Ogłoszenia parafialne 30 Niedziela zwykła 29.10.2023r.

W naszej Parafii spowiedź przed Świętem Zmarłych będzie w dniach:

Poręby  poniedziałek o godz. 15.00 – spowiada trzech księży

Besko od godz. 16.00

Mymoń wtorek o godz. 15.00 – spowiada trzech księży

Besko od godz. 16.00

Zachęcamy, aby Parafianie skorzystali ze spowiedzi świętej, a dary duchowe jak; Komunia święta i odpusty ofiarowali za zmarłych.

We wtorek zakończenie nabożeństw październikowych.

We środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych.

Porządek Mszy świętych:

Besko: 7.30, 9.15, 11.00. Zapraszamy Parafian po południu do kościoła parafialnego na godz. 14.00 na Mszę św. za zmarłych Parafian, a  po niej żałobna procesja na cmentarz.

Kościoły filialne:

Mymoń  – 8.30 Msza św. i procesja żałobna na cmentarz

Poręby – 10.00 Msza św.

Tradycyjne w Uroczystość Wszystkich Świętych przed cmentarzem parafialnym w Besku zbierane są ofiary na PCK w Besku i Fundację „Wzrastanie”.

Miesiąc listopad, stanowi okazję do uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych. Oto okoliczności umożliwiające uzyskanie odpustu w najbliższych dniach: Wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną, lub półpubliczną           1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się mogą uzyskać odpust za zmarłych. Odpust jest zupełny od 1 do 8 listopada, natomiast w inne dni roku jest cząstkowy.

W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Porządek nabożeństw:

Besko:

7.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe

8.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe

17.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe

Kościoły filialne:

Mymoń – godz. 16.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe

Poręby  – godz. 16.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe

Na chrzcielnicy są wyłożone kartki wspominkowe na których wpisujemy rodzinę, która imienne poleca swoich bliskich zmarłych. W miesiącu listopadzie modlimy się w świątyni za tych zmarłych w modlitwie wypominkowej. Wypełnione kartki wspominkowe składamy u księży wikariuszy.

Pierwszy piątek miesiąca: rano o godz. 7.00 Msza św. i adoracja, adoruje róża św. siostry Faustyny przełożona Maria Mroczkowska, o godz.17.00 Msza św. i nabożeństwo wspominkowe. W kościołach filialnych o godz.15.00 adoracja, spowiedź i Msza św. Chorych w Besku będziemy odwiedzać od godz. 8.00.

Pierwsza sobota miesiąca: o godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej, adoruje róża Wniebowzięcia NMP przełożona Agata Mroczkowska.

W przyszłą niedzielę – Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej Parafii. O godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, adoruje róża Zwiastowania NMP przełożona Maria Bacior.

W przyszłą niedzielę – 5 listopada na sumie przyjęcie 12 kandydatów na ministrantów. Serdecznie zapraszamy rodziców ministrantów na tą uroczystość.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na prace przy naszym kościele. Bóg zapłać!

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Besku dziękuje Parafianom za złożone ofiary w Dniu Papieskim z racji rozprowadzania kremówek. Bóg zapłać!

Zapraszamy były lektorów i ministrantów, a dziś już w większości mężów i ojców, którzy chcieliby ponownie  włączyć się do czynnego udziału w liturgii Mszy Św. na spotkanie GRUPY LITURGICZNEJ dnia 9 listopada (czwartek) po Mszy św. wieczornej.