Ogłoszenia parafialne 29 Niedziela zwykła 16.10.2022r.

Dzisiaj obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. W całej Polsce odbędzie się zbiórka po Mszach św. na „żywy pomnik” Papieża – Polaka: stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Od lat Fundacja utrzymuje ok. 2 tys. stypendystów. Wspierani są oni od 7 klasy szkoły podstawowej aż do zakończenia studiów Każdego roku ok. 200 z nich zdobywa wykształcenie i przeprowadzany jest nabór 200 – 250 nowych uczniów. W ciągu 21 lat istnienia Fundacji DNT wsparciem objęto już ponad 6 tys. młodych.

Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Tradycyjnie jest organizowany konkurs dla dzieci z losowaniem figurek Matki Bożej.

We wtorek święto św. Łukasza. Modlimy się w intencji służby zdrowia.

W sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II papieża.

7 października 2022r. Komisja konserwatorska pozytywie odebrała prace konserwatorskie pana inż. Sławomira Stępnia w zabytkowym kościele zapisane w projekcie na ten rok. Pan konserwator pracuje w naszym zabytkowym kościele osiem lat w tym czasie wykonał badanie konserwatorskie polichromii w całym zabytkowym kościele. Odkrył fragmenty polichromii z 18 wieku. Obecnie odtworzona jest w całości polichromia z 18 wieku na stropie prezbiterium. Po badaniach konserwatorskich jest naukowa wizja całkowitego wyglądu całości prezbiterium z 18 wieku, pozytywnie zatwierdzona przez Komisję konserwatorską. Koszt prac został pokryty z dotacji Urzędu konserwatorskiego, dotacji naszej Gminy i Parafii Besko.

W przyszłą niedzielę 23 października obchodzimy – Niedziela Misyjna modlimy się w intencji Misji świętych, a ofiary składane na tacą przeznaczone są na Misje święte.

Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej.