Ogłoszenia parafialne 28 Niedziela zwykła 15.10.2023r.

Dzisiaj obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „JAN PAWEŁ II – CYWILIZACJA ŻYCIA”. Dzisiaj w całej Polsce odbywa się zbiórka do puszki po Mszach św. na „żywy pomnik” Papieża – Polaka: stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Od lat Fundacja utrzymuje ok. 2 tys. stypendystów. Wspierani są oni od 7 klasy szkoły podstawowej aż do zakończenia studiów Każdego roku ok. 200 z nich zdobywa wykształcenie i przeprowadzany jest nabór 200 – 250 nowych uczniów. W ciągu 22 lat istnienia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wsparciem objęto już ponad 6 tys. młodych.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Besku dzisiaj 15 października w Dzień Papieski po każdej Mszy św. będzie rozprowadzać kremówki. Ofiary zebrane to cegiełka na funkcjonowanie naszej wspólnoty. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Tradycyjnie dla dzieci Parafia przygotowała w tym roku książeczkę do wklejania tajemnic różańcowych oraz wyklejanki z historią rodziny Ulmów. W kościołach filialnych różaniec codziennie w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele po Mszy św. prowadzą róże różańcowe.

We środę przypada święto św. Łukasza. Modlimy się w intencji służby zdrowia.

W przyszłą niedzielę 22 października obchodzimy – Niedziela Misyjna modlimy się w intencji Misji świętych, a ofiary składane na tacą przeznaczone są na Misje święte.

W przyszłą niedzielę w naszej Parafii Besko; czyli w kościele w Besku, Mymoniu i Porębach będziemy gościć siostry Klawerianki opowiedzą o swojej pracy misyjnej, a po Mszach św. będą rozprowadzać kalendarze misyjne z czego ofiary przeznaczone są na Misje św.

W tym tygodniu będzie składka po domach na prace przy naszym kościele.

Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej.