Ogłoszenia parafialne 23 Niedziela zwykła 10.09.2023r.

Dzisiaj 10.09.2023r. o godz. 10.00 rozpoczną się uroczystości beatyfikacyjne rodziny Ulmów z Markowej. Naszą Parafię Besko na tych uroczystościach reprezentuje 13 osób.

W poniedziałek rozpocznie się Triduum modlitewne przed głównym odpustem parafialnym.

W poniedziałek po Mszy św.  wieczorowej (18:30) spotkanie z rodzicami klas drugich.

W środę o godz. 17.00 spowiedź przed odpustem parafialnym.

W czwartek 14 wrześniaŚwięto Podwyższenia Krzyża Świętego – główny odpust naszej Parafii. Porządek Mszy św. w Besku:

– rano godz. 7.30

– uroczysta suma o godz.11.00. Po  sumie procesja eucharystyczna wokół nowego kościoła na którą serdecznie zapraszamy małe dzieci do sypania kwiatów i dzieci z klasy czwartej w strojach pierwszokomunijnych, parafianki w strojach ludowych do niesienia obrazów i figur. Na procesję bierzemy krzyż, berło, chorągwie, feretron, baldachim, kandelabry. Po zakończeniu procesji eucharystycznej i odśpiewaniu hymnu; Boże coś Polskę, zostaną poświęcone dewocjonalia.

– po południu o godz. 18.00

W tym dniu w naszej Parafii jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W piątek po Mszy św. wieczornej (18:30) spotkanie z rodzicami klas trzeciej (pierwszokomunijnymi).

Kustorz Sanktuarium w Strachocinie ks. prałat Józef Niżnik zaprasza na najbliższą sobotę – 16 września na godz. 16.00 na Modlitewne spotkanie ze św. Andrzejem Bobolą na Bobolówce. W modlitewnym spotkaniu program jest następujący – procesja różańcowa i Msza św. którą odprawi i słowo Boże wygłosi kardynał Gerhard Ludwig Muller – emerytowany prefekt Kongregacji Wiary.

W przyszłą niedzielę na cerkwisku o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza św. w obrzędzie grekokatolickim. Organizatorzy serdecznie zapraszają na wspólną modlitwę.