Ogłoszenia parafialne 22 Niedziela zwykła 3.09.2023r.

Dzisiaj Niedziela Adoracyjna, od godz.12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej Parafii, o godz.16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, adoruje róża Niepokalanego Serca NMP przełożona Anna Szul.

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

Jutro w poniedziałek w kościele w Besku o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszamy rodziców nauczycieli i wychowawców na wspólną modlitwę.

Od piątku trwa Nowenna przed Beatyfikacją rodziny Ulmów. W poniedziałek o godz. 18.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

We wtorek o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

We środę o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Godzina św.

W piątek święto Narodzenia NMP – MB Siewnej – modlimy się w intencji rolników.

Za tydzień 10 września w Markowej o godz. 10.00 rozpoczną się uroczystości beatyfikacyjne Wiktorii i Józefa Ulmów wraz z ich siedmiorgiem dzieci: Stasia, Basi, Władzia, Frania, Antosia, Marysi i dziecka, które w momencie śmierci było jeszcze w łonie matki. Po raz pierwszy w historii Kościoła do chwały ołtarzy zostanie wyniesiona cała rodzina wraz z nienarodzonym jeszcze dzieckiem. Ponieśli oni w dniu 24 marca 1944 roku śmierć męczeńską, ponieważ w swoim domu dali schronienie ośmiu Żydom, którzy także zostali zamordowani z rąk hitlerowców. Otrzymamy jako wzór cnót chrześcijańskich wyjątkową rodzinę. W oparciu o przykład drogi do świętości rodziny Ulmów możemy odnaleźć wartość wiernej miłości małżeńskiej, realizację powołania do ojcostwa i macierzyństwa, otwarcia na dar każdego poczynającego się w rodzinie życia. Droga tej rodziny do świętości to także życie miłością bliźniego na co dzień. Świadkowie procesu beatyfikacyjnego wskazywali, że w domu rodzinnym Wiktorii przed świętami przygotowywano dary dla potrzebujących i nikt nie odszedł z tego domu bez pomocy. Podkreślali także, że Ulmowie byli ludźmi uczciwymi, sumiennymi i odpowiedzialnymi w wypełnianiu codziennych obowiązków. Pomagali innym i czynili to bez rozgłosu. Niech przykład tej chrześcijańskiej rodziny, wkrótce błogosławionej, pobudzi nasze rodziny do jeszcze gorliwszego życia wiarą i miłością bliźniego. Zachęcamy Parafian do oglądania transmisji telewizyjnej z tego ważnego wydarzenia dla naszej wiary.

W przyszłą niedzielę Msza św. w Mymoniu będzie odprawiona o godz. 8.00 a w Porębach o godz. 9.00.