Ogłoszenia parafialne 2 Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024r.

Dzisiaj po Mszach św. można nabyć świece paschaliki przygotowane przez Caritas. Wielkanocne Dzieło Pomocy Chorym i Niepełnosprawnym. Caritas rozprowadza paschaliki na stół świąteczny. Ofiara 10 zł za paschalik. Równocześnie Caritas dziękuje za przekazanie 1,5 % podatku na rzecz Stowarzyszenia Caritas.

Dzisiaj druga niedziela wielkopostna, jest to Niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła składając dar serca do puszki przed kościołem.

Dzisiaj Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w Besku o godz. 16.00. Adoruje róża Matki Kościoła przełożona Stanisława Strachocka w przyszłą niedzielę adoruje róża Niepokalanego Poczęcia NMP przełożona Bronisława Ziemiańska.  W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza św. w Mymoniu o godz. 8.30, a w Porębach o godz. 10.00.

W poniedziałek o godz. 17.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

We wtorek o godz. 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

We środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W najbliższy czwartek i piątek uczniowie Szkoły Podstawowej w Besku będą przeżywać Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Prosimy rodziców, nauczycieli, aby pomogli uczniom owocne przeżyć wielkopostne rekolekcje.

Pierwszy piątek miesiąca Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Besku rano po Mszy św. o godz. 7.00, po południu o godz. 17.00. W kościołach filialnych spowiedź, Nabożeństwo Drogi krzyżowej i Msza św. w Mymoniu i Porębach o godz. 15.30. Chorzy w domach będą odwiedzani przed świętami w czasie rekolekcji parafialnych.

Pierwsza sobota miesiąca o godzinie 7.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej adoruje róża Matki Miłosierdzia przełożona Teresa Marchel wieczorem o godzinie 17.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę Niedziela Adoracyjna – od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin. Po nabożeństwie Gorzkich żali zmiana tajemnic różańcowych.