Ogłoszenia parafialne 2 Niedziela Adwentu 10.12.2023r.

Dzisiaj jako Parafia obchodzimy dzień wdzięczności za beatyfikację błogosławionej rodziny Ulmów, nastąpi intronizacja relikwii w kościele parafialnym. W kościołach filialnych w Mymoniu i Porębach taka uroczystość będzie miała miejsce za tydzień, czyli 17 grudnia                        w 3 Niedzielę Adwentu.

W przedsionku kościoła pan kościelny rozprowadza świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom na wigilijny stół. Ofiara za świecę     to równowartość jednego obiadu dla biednego dziecka – co najmniej 10 zł.

Dzisiaj 10 grudnia, przypada Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka ta, jest realizacją uchwały Konferencji Episkopatu „Bazę finansową Zespołu, stanowi zbiórka do puszek w drugą niedzielę Adwentu oraz ofiary i darowizny przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie”. W imieniu kapłanów, sióstr i braci zakonnych oraz wolontariuszy świeckich, posługujących aktualnie na wschodzie a także wiernych, składamy serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc i modlitwę. Pragniemy zapewnić, że wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiar. Pamiętajmy o naszych siostrach i braciach, którym przyszło żyć w trudniejszych od nas okolicznościach – apeluje Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski który niesie pomoc już od ponad 25 lat. Po Mszach świętych zbiórka do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Roraty w dni powszednie o godzinie 16.20 Koronka do Bożego Miłosierdzia z intencją dnia – bez rozważań, o godz. 16.35 Godzinki i godz.17.00 procesja dzieci z lampionami i roratnia Msza św.

Spowiedź święta przed świętami Bożego Narodzenia w naszej Parafii będzie w najbliższą sobotę 16 grudnia i tak: w Besku do południa od godz. 10.00 – 12.00 i po południu od 14.30 – 16.30. W kościołach filialnych w Porębach i w Mymoniu spowiedź o godz. 10.00. Prosimy, aby Parafianie do spowiedzi świętej przystąpili w najbliższą sobotę, będą spowiadać wszyscy kapłani naszego dekanatu w późniejszym czasie przed świętami okazji do spowiedzi będzie niewiele. W sobotę Mszy św. wieczorowej nie będzie.