Ogłoszenia parafialne 19 Niedziela zwykła 13.08.2023r.

Trwa miesiąc sierpień czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także miesiąc modlitwy o trzeźwość w naszym narodzie.

W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – odpust w Milczy. Suma o godz. 10.30. O godz. 18.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

We wtorek 15 sierpnia czcić będziemy NMP w tytule Wniebowzięcia, a w tradycji ludowej zwana jest Matka Boża Zielna.

Porządek Mszy św. w tą Uroczystość w naszej Parafii:

Besko;  –  rano:7.30

–  suma o godz. 10.00 z błogosławieństwem ziół i kwiatów

–  po południu o godz.16.00 – bez Nieszporów

– Mymoń;   8.30  z błogosławieństwem ziół i kwiatów

– Poręby;  10.00  z błogosławieństwem ziół i kwiatów

We wtorek 15.08. tradycyjnie o godz. 6.00 z naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi. Pielgrzymkę poprowadzi ksiądz Piotr, serdecznie zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce. Jednocześnie tradycyjnie przypominamy o możliwości pielgrzymowania do Starej Wsi autokarem wyjazd o godz. 6.10 z parkingu przy kościele – informacje u p. Władysława Szyndlera.

We wtorek po Mszach św. zbiórka do puszki na pomoc dla Słowenii.

We środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu została zamontowana na ścianie nowego kościoła rzeźba jedenasta stacji Drogi Krzyżowej – Pan Jezus do krzyża przybity. Rzeźbę wykonał jak wszystkie poprzednie rzeźbiarz dr Krzysztof Mazur, a polichromię położył prof. Kazimierz Rochecki. Dziękujemy Parafianom za złożone ofiary na to dzieło. Dziękujemy panom: Andrzej Roman, Józef Winiarski i Paweł Szczęsny za montowanie stacji Drogi Krzyżowej.

W przyszłą niedzielę w Besku o godz. 11 Mszę św. jubileuszową z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich odprawi i słowo Boże wygłosi nasz Rodak ks. Ryszard Płatek. Po Mszy św. będą rozdawane pamiątkowe obrazki. Zapraszamy Parafian na tą uroczystość.