Ogłoszenia parafialne 17 Niedziela zwykła 30.07.2023r.

W związku z przeczytanym w ubiegłą niedzielę Komunikatem zapraszający wiernych na Beatyfikację rodziny Ulmów przez ks. abpa Adama Szala Metropolity Przemyskiego, zachęcamy serdecznie Parafian do udziału w beatyfikacji rodziny Ulmów w Markowej 10 września 2023r. Zapisy osób na wyjazd przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. lub kancelarii parafialnej. Przy zapisywaniu prosimy podać imię i nazwisko oraz konieczny jest PESEL>

Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca do poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą świętą. Dzieci i młodzież do spowiedzi zapraszamy we środę do godz. 17.00.

W poniedziałek o godz. 18.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II

We wtorek rozpoczyna się sierpień, który jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych jak: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o tematyce ojczyźnianej i o  modlitwie za naszą Ojczyznę.

We wtorek o godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W związku z rozpoczęciem sierpnia – miesiąca abstynencji – Episkopat Polski przypomina: „Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa”. Zachęcamy Parafian do abstynencji w tym miesiącu i podejmowania różnych inicjatyw trzeźwościowych.

We środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Godzina święta.

Pierwszy piątek miesiąca o godzinie 7.00 Msza św. i adoracja, adoruje róża Matki Kościoła przełożona Stanisława Strachocka, wieczorem o godzinie 18.00 Msza św. i adoracja. W kościołach filialnych w Porębach i Mymoniu o godzinie 16.00 adoracja, spowiedź i Msza św. Chorych w Besku będziemy odwiedzać od godziny 8.00.

Pierwsza sobota miesiąca, o godz. 7.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej, adoruje róża Matki Miłosierdzia przełożona Teresa Rajchel, a o godz. 20.00 wieczór fatimski.

W przyszłą niedzielę w naszej Parafii Niedziela Adoracyjna od godz. 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic adoruje róża Niepokalanego Poczęcia NMP przełożona Bronisława Ziemiańska.

Dziękujemy strażakom za organizowanie ruchu przy poświęceniu pojazdów w święto św. Krzysztofa. Bóg zapłać!

Na stoliku pod chórem wyłożone są foldery na temat rodziny Ulmów i beatyfikacji prosimy Parafian, aby zabierać te foldery do rodzin, niech będą dobrą lekturą duchową przed beatyfikacją.