Ogłoszenia parafialne 1 Niedziela Adwentu 3.12.2023r.

Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2023/24 pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła

Dzisiaj Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej Parafii. O godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, adoruje róża MB Nieustającej Pomocy przełożona Elżbieta Kielar.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Porządek Mszy świętych w Besku: o godz. 6.00 Godzinki o godz. 6.30 Msza św., suma o godz. 10.00 i po południu Msza św. o godz. 17.00 i wręczenie dzieciom klasy trzeciej medalików. W kościołach filialnych Msza św. Mymoniu i Porębach o godz. 16.00.

Roraty od jutra w dni powszednie o godzinie 16.20 Koronka do Bożego Miłosierdzia z intencją dnia – bez rozważań, o godzinie 16.35 Godzinki, o 17.00 procesja dzieci z lampionami i roratnia Msza św. Zapraszamy dzieci, młodzież, starszych na te nabożeństwa. Dla dzieci Parafia wzorem lat ubiegłych, przygotowała piękne plansze pod tytułem: „ Franciszkowy plac budowy” – na których za udział w roratach będą otrzymywać piękne naklejki – małe dzieci w tym będą roku budować betlejemską szopkę. Rada dla rodziców:  wypełniona plansza naklejkami to radość dla waszego dziecka, które czynnie i na modlitwie przeżyło Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Drodzy rodzice małych dzieci – przygotujcie dzieciom adwentowe lampiony i przyprowadzajcie je do świątyni, aby radośnie przeżyły ten czas.

W przedsionku kościoła pan kościelny rozprowadza świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom na wigilijny stół. Ofiara za świecę to równowartość jednego obiadu dla biednego dziecka – co najmniej 10 zł.

W tym tygodniu pan organista kontynuuje roznoszenie opłatków w wyznaczonej części Parafii. U sióstr zakonnych w opłatki zaopatruje się wyznaczona część Parafii. Przypominamy ze ofiary składane przy tej okazji to jest część wynagrodzenia za całoroczną pracę w naszym kościele.

We  wtorek 5 grudnia po Mszy świętej wieczornej o 18.45 zapraszamy do salki parafialnej dzieci i młodzież, którzy chcieliby się włączyć w organizację akcji  „Kolędników misyjnych”. W tym roku mali kolędnicy będą kolędować dla dzieci z Kolumbii. Zapraszamy.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca.

W przyszłą niedzielę będziemy jako Parafia obchodzić dzień wdzięczności za beatyfikację błogosławionej rodziny Ulmów, nastąpi intronizacja relikwii w kościele parafialnym. W kościołach filialnych w Mymoniu i Porębach taka uroczystość będzie miała miejsce za dwa tygodnie, czyli 17 grudnia w 3 Niedzielę Adwentu.

W przyszłą niedzielę przypada Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka ta, jest realizacją uchwały Konferencji Episkopatu „Bazę finansową Zespołu, stanowi zbiórka do puszek w drugą niedzielę Adwentu oraz ofiary i darowizny przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie”. W imieniu kapłanów, sióstr i braci zakonnych oraz wolontariuszy świeckich, posługujących aktualnie na wschodzie a także wiernych, składamy serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc i modlitwę. Pragniemy zapewnić, że wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Pamiętajmy o naszych siostrach i braciach, którym przychodzi żyć w trudniejszych od nas okolicznościach – apeluje Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski który niesie pomoc już od 30 lat. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszki  na pomoc Kościołowi na Wschodzie.