Ogłoszenia 8.05.2016

1. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze, Konferencja Episkopatu Polski zachęca do przeżywania niedzieli, 8 maja 2016 r. jako dnia solidarności z ofiarami kataklizmu oraz do zbiórki do puszek dla poszkodowanych. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu przekracza pół tysiąca, a oprócz tego tysiące osób zostało rannych i bez dachu nad głową. W Ekwadorze władze proszą o pomoc humanitarną. Na miejscu już pracuje ekipa Caritas Internationalis.

   Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami żywiołu. Potrzebna jest zarówno modlitwa jak też wsparcie osób poszkodowanych, w tym szczególnie pomoc dla cierpiących w szpitalach, pozbawionych podstawowych środków medycznych. Wsparcie ofiarom straszliwego kataklizmu możemy wyrazić poprzez modlitwę w niedzielę 8 maja br. oraz ofiary składane do puszek w kościołach po Mszy św.

2. Dzisiaj na sumie uroczystość Pierwszej Komunii dla dzieci klasy trzeciej. Dzieci następnie obchodzą sobie Biały Tydzień.

3. W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. Bpa Stanisława Jamrozka. Osobę Solenizanta otaczamy naszą modlitwą.

4.  Nabożeństwo majowe w kościele w Besku w dni powszednie o godzinie 18.00, a niedzielę o godzinie 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w modlitwie do Matki Bożej w tym pięknym miesiącu. Dla dzieci uczestniczących w nabożeństwach majowych zostały przygotowane plansze z wklejaniem wizerunków Matki Bożej z sanktuariów całego świata.  W kościołach filialnych prowadzą nabożeństwo majowe róże różańcowe w dni powszednie o godzinie 18.00, a niedzielę po Mszy świętej.

5. Od  piątku rozpoczęła się Nowenna do Ducha świętego. Dzisiaj w naszej diecezji  święcenia diakonatu. Polecamy modlitwie Parafian nowych diakonów.

6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w najbliższą sobota    14.05.2016 r. godz. 19.00  kapliczka przy ul.  Jaśminowej – Czapliński Jan.

7. W środę na godzinę 18.00 zapraszamy młodzież pierwszej klasy gimnazjum z rodzicami na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa.

8. W najbliższą sobotę w katedrze przemyskiej  święcenia kapłańskie. Polecamy modlitwie księży neoprezbiterów.

9. Dziękujemy rodzicom dzieci klasy trzeciej za ofiarowanie dla naszego kościoła jako daru ołtarza – welony eucharystyczne – z okazji Pierwszej  Komunii św. swoich dzieci. Bóg zapłać !

10. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych nasza młodzież z KSM będzie zbierała podpisy jako wsparcie projektu ustawy – Stop aborcji – przypominamy naukę Kościoła, który za przykazaniem – Nie zabijaj – naucza, że każde życie od poczęcia do naturalnej śmierci jest święte. Prosimy Parafian  o wsparcie tej inicjatywy ratowania ludzkiego życia. Potrzebny jest PESEL osoby popierającej ratowanie nienarodzonych dzieci, dlatego prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego.