Ogłoszenia 8.02.2015

1. Dzisiaj  po Mszach świętych można oglądać w naszym kościele wystawę ikon wykonanych na zajęciach  w GOK w Besku.

2. We wtorek 10 lutego, jak to było ogłaszane można zyskać odpust zupełny pielgrzymując do relikwii błogosławionej  Siostry Angeli w Kaplicy Sióstr Felicjanek w Besku. Odpust można zyskać pod zwykłymi warunkami.

3. W środę  11 lutego, wspomnienie NMP z Loures. Jest to  Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy chorych na godzinę 16.00  do kościoła w Besku, będzie okazja do spowiedzi, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu, błogosławieństwo i udzielenie Sakramentu Chorych o godzinie 17.00 Msza święta.

4. W sobotę 14 lutego wspomnienie świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.

5. Dziękujemy panu Romanowi Mermerowi za wykonanie i zamontowanie trzech drzwi do piwnic nowego kościoła.

6. W tym tygodniu będzie składka po domach na dalsze prace przy naszych kościołach. Prosimy, aby zbierający ofiary pobrali zeszyty z kancelarii parafialnej.

7.  Dramat w Daliowej

W ostatnim dniu stycznia w miejscowości Daliowa (parafia Jaśliska) miało miejsce tragiczne wydarzenie. Podczas pożaru zginęła 35-letnia kobieta osierocając czwórkę dzieci. Pani Barbara od dwóch lat po śmierci męża samotnie wychowywała czwórkę dzieci: niepełnosprawną dziewczynkę w wieku 9 lat, chłopców w wieku 8 i 4 lat oraz najmłodszą córkę w wieku 2,5 roku. Żyli bardzo skromnie w małym, lecz pełnym ciepła rodzinnego domu. Pani Barbara była bardzo dzielną kobietą. Pomimo trudności wynikających  z chorób dzieci (niepełnosprawności) oraz braku pracy potrafiła na miarę swoich możliwości zaopiekować się dziećmi. Korzystała z pomocy miejscowego GOPS-u, parafii oraz innych instytucji publiczno-społecznych. Niedawno dzięki tej pomocy został w dużej mierze wyremontowany ich domek. Bardzo się z tego cieszyła. Po tej straszliwej tragedii dzieci pozostały bez matki, ale także bez najpotrzebniejszych rzeczy, tj. odzieży, środków czystości, pampersów czy zabawek.

Pilnie potrzebna jest teraz pomoc finansowa i materialna w postaci ubrań, środków niezbędnych do prowadzenia domu, artykułów spożywczych o długim terminie przydatności, zabawek.

Caritas Archidiecezji Przemyskiej zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dla dzieci. Za każdy gest wrażliwości i dar serca bardzo serdecznie dziękujemy.

W przyszłą niedziele po Mszach świętych w Besku, Mymoniu i Porębach zbiórka do puszki na osierocone dzieci z Daliowej. Ofiary będą zbierać strażacy.