Ogłoszenia 6.12.2015

1. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna od godziny 12.00 do 16.00 – prywatna adoracja rodzin, o godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic adoruje róża  Janiny Suwały.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Na Mszach świętych o godzinie 9.15 i 11.00 słowo Rektora naszego Seminarium głosi alumn naszego Seminarium.

3. Po Mszach świętych w zakrystii można nabyć świecę „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom„. Ofiara 5 złotych.

4. Dzisiaj po Mszach świętych w zakrystii zgłaszanie chorych do spowiedzi i Komunii świętej na święta. Chorych w Besku  przed świętami będziemy odwiedzać w domach  w najbliższą sobotę 12 grudnia udzielając sakramentu pokuty i komunii świętej od godziny 8.00.

5. Dzisiaj 6 grudnia, przypada Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka ta, jest realizacją uchwały Konferencji Episkopatu „Bazę finansową Zespołu, stanowi zbiórka do puszek w drugą niedzielę Adwentu oraz ofiary i darowizny przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie”. W imieniu kapłanów, sióstr i braci zakonnych oraz wolontariuszy świeckich, posługujących aktualnie na wschodzie a także wiernych, składamy serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc i modlitwę. Pragniemy zapewnić, że wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary.

Pamiętajmy o naszych siostrach i braciach, którym przyszło żyć w trudniejszych od nas okolicznościach – apeluje Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski który  niesie pomoc już od 25 lat. Po Mszach świętych zbiórka do puszki  na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

6. We wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w tym dniu rozpoczyna się w Kościele Rok Miłosierdzia i można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Porządek Mszy świętych w Besku: o godzinie 6.00 Godzinki o godzinie 6.30 Msza święta, suma o godzinie 10.00 i po południu Msza święta o godzinie 17.00. W kościołach filialnych Msza święta o godzinie 16.00.

7. We wtorek na godz. 17.00 zapraszamy rodziców i dzieci klasy trzeciej przygotowujące się do pierwszej Komunii św. na obrzęd poświęcenia medalików.

8. Roraty w pozostałe  dni tygodnia o godzinie 16.30 Godzinki, o 17.00 Msza święta. Zapraszamy dzieci, młodzież, starszych na te nabożeństwa.

9. Spowiedź święta przed świętami Bożego Narodzenia w naszej Parafii będzie w sobotę 19 grudnia 2015 roku.