Ogłoszenia 3.04.2016

1. Dzisiaj – Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W naszej Parafii jest to Niedziela Adoracyjna od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej Parafii. O godzinie 16.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i zmiana tajemnic, adoruje róża świętej Jadwigi Królowej przełożona Ewa Ćwiąkała.  Odpust w Mymoniu  o godzinie 12.00. Msza święta w Porębach będzie odprawiona o godzinie 10.00.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

3. Dzisiaj w  Niedzielę Miłosierdzia Bożego po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas.

4. Jutro w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Duchowa Adopcja.

 W każdej godzinie i minucie, gdzieś na świecie, umierają najmniejsi i najbardziej bezbronni – nie narodzone dzieci. One wołają o pomoc również do Ciebie.  Nie zwlekaj. Możesz się przyczynić do ich ocalenia, podejmując Duchową Adopcję.

   Zasady Duchowej Adopcji są proste. Jest to modlitewne zobowiązanie złożone najlepiej przy ołtarzu, podjęte przez konkretną osobę w intencji jednego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie Bogu. Przez dziewięć miesięcy osoba podejmująca Duchową Adopcję ogarnia modlitwą dziecko i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie. W ten sposób staje się duchowym rodzicem tego dziecka. Na modlitwę Duchowej Adopcji składa się jeden dziesiątek Różańca Świętego, codzienna modlitwa, której tekst podajemy, oraz dodatkowa dowolna ofiara czy wyrzeczenie – jak post lub walka z nałogiem.

   Duchową Adopcję może podjąć każdy. Najpierw można objąć modlitwą tylko jedno dziecko. Po jej zakończeniu można adoptować duchowo kolejne, pod warunkiem dopełnienia poprzednich zobowiązań. Należy pamiętać o codziennym wypełnianiu przyrzeczeń.

Modlitwa codzienna Panie Jezu – za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu – proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen

   Na stoliku w kaplicy Matki Bożej wyłożona jest Parafialna Księga Duchowej Adopcji, prosimy wpisywać się do niej.

5. We wtorek o godzinie 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

6. We środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. We czwartek Mszy św. wieczornej nie będzie ze względu na rejonową kongregację kapłańską.

8. W przyszłą niedzielę na sumę dzieci przyniosą Skarbonki wielkopostne, a ofiary przez nich zebrane w czasie Wielkiego Postu przeznaczone są na pomoc dzieciom biednym.