Ogłoszenia 27.11.2016

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Nowy rok liturgiczny w całym Kościele, a jego przesłanie to słowa: „Idźcie i głoście”. Program duszpasterski  będziemy przeżywać pod szczególnym patronatem Matki Bożej Fatimskiej, w związku z 100. rocznicą objawień. Odczytujemy ten znak jako wezwanie, by głosić w naszej Ojczyźnie i parafii przesłanie Fatimy. Wyzwaniem staje się dla nas także Rok Świętego Brata Alberta, ogłoszony przez Konferencję Episkopatu Polski w związku z 100. rocznicą śmierci „Brata naszego Boga”.  O godzinie 6.00 Godzinki po nich o 6.30 Msza święta. Pozostałe Msze święte: 9.15, 11.00 i 16.30.

2. Dzisiaj w pierwszą niedzielę Adwentu, po raz dwudziesty trzeci rozpoczyna się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – największa ogólnopolska akcja Caritas. Rozprowadzamy w Parafii świece z logo Caritas, które – mamy nadzieję – znajdą swoje miejsce na wielu wigilijnych stołach. Ich płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi dziećmi w Polsce i na świecie. Po Mszach świętych można nabyć świecę „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W przedsionku kościoła pan kościelny rozprowadza świece Caritas na wigilijny stół. Cena świecy to równowartość jednego obiadu dla biednego dziecka – co najmniej 5 zł.

3. Roraty w dni powszednie o godzinie 16.20 Koronka do Bożego Miłosierdzia z intencją dnia – bez rozważań, o godzinie 16.35 Godzinki, o 17.00 procesja dzieci z lampionami i Msza święta. Zapraszamy dzieci, młodzież, starszych na te nabożeństwa. Dla dzieci Parafia wzorem lat ubiegłych, przygotowała piękne plansze, na których za udział w roratach będą otrzymywać piękne naklejki – w tym roku związane z Jasną Górą. Rada dla rodziców:  wypełniona plansza naklejkami to radość dla waszego dziecka, które czynnie i na modlitwie przeżyło Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Drodzy rodzice małych dzieci – przygotujcie dzieciom adwentowe lampiony i przyprowadzajcie je do świątyni, aby radośnie przeżyły ten czas.

4. We wtorek o godz. 15:30 w kościele odbędzie się spotkanie z kandydatami na ministrantów, przed włączeniem ich do Liturgicznej Służby Ołtarza. Prosimy o obecność wszystkich kandydatów.

5. Spowiedź przed  I piątkiem do poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą świętą. Dzieci i młodzież do spowiedzi zapraszamy we środę od godziny 16.00

6. W każdą środę o godz. 19:30 odbywają się spotkania Grupy Biblijnej. Zapraszamy na spotkanie osoby pełnoletnie, które pragną pogłębiać swoją relację z Panem Bogiem poprzez medytację Słowa Bożego i ćwiczenia duchowe. 

7. I piątek miesiąca rano o godzinie 7.00 Msza święta i adoracja, adoruje róża Matki Bożej Rodzicielki przełożona Helena Kuzian. Wieczorem roraty. W tym tygodniu chorych nie będziemy odwiedzać. Spowiedź i komunia święta przed świętami dla wszystkich chorych w Besku będzie w piątek 16 grudnia. Prosimy chorych zgłaszać do pana kościelnego. W kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godzinie 15.30 – adoracja, spowiedź i Msza święta.

8.  I  sobota miesiąca, rano o godzinie  7.00 Msza święta i Nabożeństwo do Matki Bożej adoruje róża Matki Bożej Różańcowej przełożona Beata Hedesz. Wieczorem roraty.

9. W przyszłą niedzielę Niedziela Adoracyjna od godziny 12.00 do 16.00 – prywatna adoracja rodzin, o godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic adoruje róża  Matki Bożej Bolesnej przełożona Maria Kornasiewicz.

10. W tym tygodniu pan organista kontynuuje  roznoszenie opłatków w wyznaczonej części Parafii. U sióstr zakonnych w opłatki zaopatruje się wyznaczona część Parafii. Przypominamy ze ofiary składane przy tej okazji to jest część wynagrodzenia za całoroczną pracę w naszym kościele.

11. Dziękujemy Parafianom za złożenie ofiary na ogrzewanie kościoła. I tak poszczególne dzielnice złożyły ofiary;  /PRZECZYTAC LISTĘ/

10. Podziękowanie. W imieniu Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Besku oraz Krucjaty Wyzwolenia Człowieka pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla Panów: Feliks Szajna, Michał Szul i Leszka Bąka za bezinteresowne wykonanie prac malarskich, szpachlowanie i malowanie ścian o powierzchni 120 metrów kwadratowych w pomieszczeniu salki katechetycznej. Pragniemy również podziękować członkom Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz Krucjaty Wyzwolenia Człowiek za włożony trud i zaangażowanie przy pracach remontowo – dekoracyjnych. Niech Dobry Bóg wynagrodzi za bezinteresowną pomoc i życzliwość, a Maryja Niepokalana niech wyprasza potrzebne łaski.