Ogłoszenia 27.08.2017

1. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca od poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą św.

2.  W poniedziałek wspomnienie św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła. O godzinie 18.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

3. We wtorek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. O godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

4. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek  1 września wspomnienie błog. Bronisławy, dziewicy. Pierwszy piątek miesiąca rano o godz. 7.00 Msza święta i adoracja, adoruje róża Matki Bożej Gromnicznej przełożona Zofia Rzońca, wieczorem o godz. 18.00 Msza św. i adoracja. W kościołach filialnych Mymoń, Poręby – o godzinie 16.00 adoracja, spowiedź i Msza św. Chorych w Besku będziemy odwiedzać od godziny 8.00.

6. Pierwsza sobota miesiąca o godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej adoruje róża  MB Nieustającej Pomocy przełożona Elżbieta Kielar. Wieczorem o godz. 20.00 wieczór fatimski.

7. W sobotę 2 września  od godz.17.00 do 18.00 spowiedź dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Prosimy rodziców, aby przypomnieli swoim dzieciom o spowiedzi.

8. W przyszłą niedzielę 3 września – Niedziela Adoracyjna Od godziny 12.00 – 16.00 prywatna adoracja rodzin. O godzinie 16.00 Nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych. adoruje róża Matki Bożej Rodzicielki przełożona Helena Kuzian.

9. Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Przemyskiego Adama Szala z dniem 25 sierpnia br. zakończył w naszej Parafii posługę wikariusza ks. Łukasz Heliniak, który został skierowany od posługi duszpasterskiej w Parafii świętych Cyryla i Metodego w Przemyślu, gdzie proboszczem jest ks. prałat Aleksander Burdzy, który w latach 70-tych jaki neoprezbiter zaczynał posługę  w kapłaństwie w naszej Parafii Besko – za dwuletnią posługę i zaangażowanie ks. Łukaszowi Heliniakowi składamy serdeczne Bóg zapłać, polecając modlitwom Parafian tego gorliwego kapłana. Jednocześnie z dniem 25 sierpnia br. posługę wikariusza w naszej Parafii rozpoczął ks. Piotr Bielówka  ostatnio pracujący w Parafii Czaszyn, życzymy nowemu wikariuszowi wiele łask Bożych  i kapłańskiej radości z pracy w naszej Parafii. Szczęść Boże!

10. Dziękujemy Parafianom za ofiary złożone na prace przy kościele i tak poszczególne dzielnice złożyły: /przeczytać !/

11. Dzisiaj, jak to było głoszone, 27 sierpnia br. w Archidiecezji Przemyskiej odbywa się  zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską.

   Burze i nawałnice, które przeszły 11 sierpnia 2017 r. nad Polską, okazały się tragiczne w skutkach: ofiary śmiertelne, wielu rannych, pozrywane dachy, zniszczone domostwa i budynki użyteczności publicznej, zerwane sieci energetyczne. Skala strat jest ogromna i trudna do oszacowania. Apelujemy o ofiarność i solidarność z Rodakami, którzy najbardziej ucierpieli w ostatnich wydarzeniach.