Ogłoszenia 24.09.2017

1.  Dzisiaj na placu cerkiewnym w Besku tradycyjnie o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza św. w obrzędzie greko-katolickim.  Organizatorzy serdecznie zapraszają na wspólną modlitwę. Przypominamy Parafianom, że będąc w stanie łaski uświecającej można na Mszy św. przystępować do Komunii świętej.

2. W poniedziałek  o godzinie 18.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

3. We wtorek o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

4. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W najbliższą niedzielę – Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin. O godzinie 16.00 – procesja różańcowa do pięciu ołtarzy i zmiana tajemnic różańcowych adoruje róża Matki Bożej Różańcowej przełożona Beata Hedesz.

6. Akcja modlitewna „Różaniec do granic”

7 października 2017r. w 319 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski nastąpi modlitwa różańcowa o pokój dla Polski i całego świata. „Różaniec do granic” jest kontynuacją ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty, która zgromadziła 150 000 osób na Jasnej Górze. 

   „Różaniec do granic” to ważne wydarzenie religijne, które będzie przeżywane w dwóch etapach. W pierwszej części wierni o godz. 10.30 zgromadzą się w 319 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż całej granicy Polski – od wybrzeża, przez tereny wschodnie i południe aż po granicę zachodnią. Tam wysłuchają konferencji, będą uczestniczyć w Eucharystii i przeżyją adorację Najświętszego Sakramentu.

   Potem przejdą lub przejadą na wyznaczone miejsce, nazwane „strefą modlitwy”. We wszystkich tych miejscach odbędzie się o godz. 14.00 modlitwa różańcowa za Polskę i za świat – o polskie rodziny oraz pokój w naszym kraju i na całym świecie.

   Stref modlitwy ma być nawet ok. czterech tysięcy. Mogą to być zarówno nadmorskie plaże, jak i przygraniczne tereny leśne. 

Chcemy zaprosić wszystkich Polaków, ale też naszych sąsiadów z innych krajów, aby jednego dnia wyszli ze swoich domów i udali się na granice Polski, aby się pomodlić. Chcemy ich zaprosić do tego, aby więcej swoich myśli skierowali w stronę Boga”

   Odmówienie wszystkich czterech części różańca może dla wielu stanowić pewien wysiłek, ale chodzi o to, aby „odwrócić na chwilę głowy od tego, co nas przytłacza w rzeczywistości naszego kraju, polityki oraz od tego, co dzieje się za naszą zachodnią i wschodnią granicą i zwrócić nasze serca i myśli do Boga”.

   „Składamy w tej modlitwie wszystkie potrzeby czasu, w którym żyjemy. Polityka jest jedną z tych płaszczyzn, ale nie jest to działanie polityczne, tylko duchowe. Jest to prośba o to, aby Stwórca dał odpowiednie natchnienie ludziom odpowiedzialnym za wszystkie przestrzenie, w których żyje i pracuje człowiek”

   Szczególnych okazji do modlitwy maryjnej dostarczają ponadto przypadające w tym roku ważne rocznice – 100. rocznica objawień w Fatimie i 140. rocznica objawień w Gietrzwałdzie. Modlitwa nastąpi ponadto 7 października, czyli w święto Matki Bożej Różańcowej, ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską, ratując tym samym Europę przed islamizacją.

   „Nasza druga intencja to modlitwa o ochronę wiary w Europie. Absolutnie nie jest naszym celem budowanie murów wokół Polski. Wręcz przeciwnie, chcemy zburzyć mury, które są być może w naszych sercach lub myślach”. Wychodzimy do świata z tym, co mamy najbardziej wartościowego: naszą wiarą i historią oraz naszą niezwykłą od wieków relacją z Matką Bożą, Królową Polski. To jest skarb naszego narodu, chcemy się nim podzielić z innymi krajami Europy.

   Dla naszej Parafii Besko wyznaczonym kościołem stacyjnym jest Parafia przygraniczna – Nowy Łupków, gdzie proboszczem jest nasz dawny wikariusz ks. Jacek Wajda. Już dzisiaj przedkładamy tę propozycję Parafianom, aby się zorganizować i wziąć udział w tej wspólnej modlitwie różańcowej. Proponujemy wyjazd własnymi samochodami, a gdy będą chętni Parafia zorganizuje autokar.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 15.50 zapraszamy dzieci klasy trzeciej z rodzicami na nabożeństwo różańcowe – dzieci otrzymają poświęcony różaniec.