Ogłoszenia 20.08.2017

1. W poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża. O godzinie 18.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

2. We wtorek wspomnienie NMP Królowej. O godzinie 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

3. W środę wspomnienie błog. Władysława Findysza prezbitera. O godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek Święto św. Bartłomieja, apostoła.

5. W sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej.

6.  Dzisiaj dożynki gminne w Mymoniu, Msza św. dożynkowa o godz. 14.00, a następnie tradycyjne uroczystości dożynkowe. W Mymoniu Mszy św. o godz. 8.30 nie będzie.

7. Są do odebrania obrazy Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Jezusa Miłosiernego w cenie 40 zł. Osoby, które zamówiły obrazy proszone są po ich odbiór do zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę 27 sierpnia dożynki diecezjalne i wojewódzkie w Parafii Długie. Msza święta dożynkowa o godz. 12.00.

9. W nawiązaniu do apelu Przewodniczącego KEP oraz akcji prowadzonej przez Caritas, w niedzielę, 27 sierpnia br. w Archidiecezji Przemyskiej odbędzie się  zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską.

   Burze i nawałnice, które przeszły 11 sierpnia 2017 r. nad Polską, okazały się tragiczne w skutkach: ofiary śmiertelne, wielu rannych, pozrywane dachy, zniszczone domostwa i budynki użyteczności publicznej, zerwane sieci energetyczne. Skala strat jest ogromna i trudna do oszacowania. Apelujemy o ofiarność i solidarność z Rodakami, którzy najbardziej ucierpieli w ostatnich wydarzeniach.