Ogłoszenia 18.12.2016

1. W tym tygodniu od poniedziałku do soboty ze względu na spowiedź świąteczną w parafiach naszego dekanatu – roraty o godzinie 6.30 Godzinki, a o godzinie 7.00 Msza święta roratnia. W te dwa dni Mszy świętej wieczorowej, nie będzie. Kancelaria parafialna czynna po porannej Mszy świętej. Przypominamy, że spowiedź w tym tygodniu w  sąsiednich Parafiach będzie; we wtorek od godziny 14.30 do 17.00 w Milczy, a w środę od 14.30 do 17.00 w Zarszynie.

2. Wzorem ubiegłego roku dla dzieci uczestniczących w Mszach Świętych roratnich zostały przygotowane Bombki roratnie. Dlatego prosimy, aby wszystkie dzieci w czwartek złożyły plansze adwentowe po mszy świętej. Plansze wraz z pamiątkową bombką dzieci otrzymają 24 grudnia po porannej Eucharystii.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

   W „Niedzieli” ciekawy artykuł „ Odzyskać Boże Narodzenie”

  W Gazetce parafialnej AMICUS: Obrzęd wieczerzy wigilijnej oraz artykuł związany z Bożym Narodzeniem. Z Gazetką, każdy otrzyma odrobinę słodkości jako dowód wdzięczności KSMu za pomoc w akcjach Stowarzyszenia przez cały rok

4. W sobotę 24 grudnia Wigilia dzień oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Mszy świętej wieczorowej nie będzie. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Przypominamy Parafianom, że wieczerzę rozpoczynamy czytaniem Pisma świętego o narodzeniu Pana Jezusa z ewangelii świętego Łukasza – rozdział 2, modlimy się za żywych i zmarłych i śpiewamy kolędy. W ten wieczór wykluczamy alkohol.

5. Pasterka w Besku o godzinie 24.00, a w kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godzinie 22.00. Połowę ofiar na tacę z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia.

6. W przyszła niedzielę 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy świętej w Besku: 7.30, 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów. W kościołach filialnych w Mymoniu 8.30, w Porębach 10.00.

5. Dzisiaj po wieczornej Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.