Ogłoszenia 18.09.2016

1. Dzisiaj liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na radio Fara.

3. Dzisiaj na placu cerkiewnym w Besku tradycyjnie o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza św. w obrzędzie greko-katolickim.  Organizatorzy serdecznie zapraszają na wspólną modlitwę. Przypominamy Parafianom, że będąc w stanie łaski uświecającej można przystępować do Komunii świętej.

4. We wtorek o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.  Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej.

7. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i włoskiej Caritas o modlitwę i pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech, Konferencja Episkopatu Polski zachęca do przeżywania dzisiejszej niedzieli, 18 września 2016 r. jako dnia solidarności z ofiarami kataklizmu oraz do zbiórki do puszek dla poszkodowanych.

   24 sierpnia 2016 roku trzęsienie ziemi o sile 6,2 stopni w skali Richtera niemal zrównało z ziemią miasto Pescara del Tronto, zniszczyło dużą część miast Amatrice i Accumoli oraz wielu okolicznych miejscowości. W ciągu 3 godzin po wstrząsie głównym doszło do ponad 40 wstrząsów wtórnych, w tym wielu powyżej 5 stopni w skali Richtera. Zginęło ponad 300 osób, ponad 3000 zostało zostało rannych i bez dachu nad głową.

   Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi. Wsparcie ofiarom kataklizmu możemy wyrazić poprzez modlitwę  dzisiaj, 18 września br. oraz ofiary składane do puszek w kościołach.

8. Osoby pełnoletnie, które pragną odkryć Biblię jako list Boga skierowany konkretnie do nas oraz chcą znajdować odpowiedzi na trudne pytania życiowe, zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej, które odbędzie się w środę o godz. 19:30 w salce parafialnej. Mile widziane są osoby, które uczestniczyły w Seminarium Odnowy Wiary i Kursie Nowe Życie.