Ogłoszenia 17.11.2013

1. Komunikat

W  odpowiedzi  na  apel  Ojca  Świętego  Franciszka  o modlitwę  i pomoc  dla  ofiar tajfunu  Haiynan,  zachęcam  do  wyrażenia  solidarności  z poszkodowanymi  na Filipinach.  Skutki  tragedii  są  ogromne,  prawie  10  milionów  mieszkańców  wymaga natychmiastowej  pomocy,  a wielu  z nich  elementarnych  środków,  niezbędnych  do przeżycia.    Caritas  Polska,  dzięki  ofiarności  wiernych  nie  pierwszy  raz  wspiera Filipińczyków. Dwa lata temu po przejściu tajfunu Mindanao, który zniszczył  region Cagayan  de  Oro  zorganizowano  zbiórkę,  dzięki  której  wielu  filipińskim  rodzinom zdołano  odbudować  zniszczone  domy.  Tym  razem,  już  11  listopada  br.  została przekazana  kwota  50  tysięcy  EURO  na  wodę  pitną  i doraźną  pomoc  żywnościową. Gorąco  zachęcam,  aby  niedziela  17 listopada  2013  r.  stała  się  dniem  ogólnopolskiej modlitwy  i duchowej  jedności  z cierpiącymi  mieszkańcami  Filipin.  Konkretne wsparcie  postarajmy  się  wyrazić  poprzez  zbiórkę  do  puszek  w naszych  świątyniach. Działania  Caritas  Polska  można  także  wesprzeć,  wysyłając  SMS  charytatywny na  numer  72052  z hasłem:  POMAGAM.  Wyrażam  wdzięczność  za  każdy  gest miłosierdzia  wobec  cierpiących  i wsparcie  w duchu  chrześcijańskiej  solidarności.

Przesyłam braterskie pozdrowienie w Chrystusie.

+Józef Michalik Metropolita Przemyski

Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszki na pomoc dla pokrzywdzonych przez huragan.

2.  Dzisiaj po wieczorowej Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.

3.  W  poniedziałek  Mszy  świętej  wieczorowej  nie  będzie  ze  względu  na  modlitwę wszystkich księży pracujących w naszym dekanacie za zmarłych kapłanów z dekanatu – kościołem stacyjnym jest Trześniów.

4.  W najbliższą środę po Mszy świętej wieczorowej o godzinie 17.30 spotkanie Rady Parafialnej podsumujące prace w kościele parafialnym w Besku  w roku 2013.

5. Nabożeństwo wspominkowe w dni powszednie po Mszy świętej wieczorowej, a w niedzielę o godzinie 16.20.

7.  Za  tydzień  uroczystość  Chrystusa  Króla  –  ostatnia  niedziela  roku  liturgicznego i  zakończenie  Roku  Wiary.  W  kaplicy  sióstr  felicjanek  od  godziny  8.00  do  15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Siostry zapraszają na wspólną modlitwę.