Ogłoszenia 15.05.2016

1. Dzisiaj po Mszach świętych nasza młodzież z KSM będzie zbierała podpisy jako wsparcie projektu ustawy – Stop aborcji – przypominamy naukę Kościoła, który za przykazaniem – Nie zabijaj – naucza, że każde życie od poczęcia do naturalnej śmierci jest święte. Prosimy Parafian  o wsparcie tej inicjatywy ratowania ludzkiego życia. Potrzebny jest PESEL osoby popierającej ratowanie nienarodzonych dzieci, dlatego prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego.

2. Dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie: „O Stworzycielu Duchu przyjdź…  

3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na parafie szczególnie potrzebujące pomocy.

4. Od wczoraj w naszej Parafii trwa Eucharystyczne Nabożeństwo 40-godzinne, a oto  program na jutro:

PONIEDZIAŁEK- Święto N. M. P. Matki Kościoła

 

godz. -7.30 -Msza św.z kazaniem

godz. -10.00 -Msza św. z kazaniem

godz. -18.00-Nabożeństwo majowei Msza św. z kazaniem i zakończenie Eucharystycznego Nabożeństwa.

„ Wielbię Ciebie w każdym momencie żywy Chlebie nasz w tym sakramencie „

Niech słowa tej pieśni spełnią się w każdej rodzinie i w każdym sercu Parafianki i Parafianina!

PORZĄDEK ADORACJI

Eucharystyczne Nabożeństwo 40 – godzinne

PONIEDZIAŁEK

godz.   7.30 – 14.00 – rodziny z dzielnic: Wola, Porzecze

godz. 14.00 – 18.00 – rodziny z dzielnic: Wieś, dzielnica od torów w stronę Poręb i Poręby

Drodzy Parafianie !

   Niech ten święty czas, kiedy wielbimy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i rozważamy Dar jaki zostawił nam Bóg  będzie dla każdej rodziny naszej Parafii okazją do modlitwy i świadectwa naszej miłości do JEZUSA EUCHARYSTYCZNEGO przez liczny udział w nabożeństwach i adoracji.

                                                                                       Szczęść Boże !

Program nabożeństwa i adoracji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii prosimy się z nim zapoznać.

5. Nabożeństwo majowe w kościele w Besku w dni powszednie o godzinie 18.00, a niedzielę o godzinie 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w modlitwie do Matki Bożej w tym pięknym miesiącu. Dla dzieci uczestniczących w nabożeństwach majowych zostały przygotowane plansze z wklejaniem wizerunków Matki Bożej z sanktuariów całego świata.  W kościołach filialnych prowadzą nabożeństwo majowe róże różańcowe w dni powszednie o godzinie 18.00, a niedzielę po Mszy świętej.

6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

7. .Zapraszamy na nabożeństwo majowe przy kapliczce w sobotę   21.05.2016 r. godz. 19.00  kapliczka przy ul.  Błonie – Szałankiewicz Zofia

8. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. W Mymoniu uroczystość Pierwszej Komunii świętej o godzinie 11.00. w Porębach Msza święta o godzinie 8.30.