Ogłoszenia 11.05.2017

1. Dzisiaj w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres komunii św. wielkanocnej.

2. Jeszcze zostało kilka miejsc na koncert uwielbieniowy pt: „Jednego Serca Jednego Ducha”. Serdecznie zachęcamy to zapisywania się. Wyjazd jest w czwartek o godz. 15.30 z parkingu kościelnego. Planowany powrót około godziny 24.00.

3. Dzisiaj odbywa się Akcja „ Niedzielne słodkości 2”. Za każdy pakunek ze słodkością można składać dobrowolną ofiarę która zostanie przeznaczona na remont salki. Wierzymy że przy wspólnym zaangażowaniu uda się kontynuować remont. Przy stoisku można również zapisać się na zakup obrazów: Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Jezusa Miłosiernego. Jest to okazja aby mieć pamiątkę po peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego. Dochód ze sprzedaży również będzie przeznaczony na remont. Serdecznie zachęcamy do wsparcia inicjatywy młodych.

4. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek przed Uroczystością Bożego Ciała będzie we wtorek o godz. 17.30 koło kościoła.

5. Nabożeństwo czerwcowe do NSPJ codziennie po Mszy św. wieczorowej.

6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w Besku: rano 7.30, uroczysta suma o godzinie 10.00  i procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy.

Trasa procesji eucharystycznej:

1. ołtarz – rodzina p. Krzemińskich i sąsiedzi

2. ołtarz – rodzina p. Stapińskich i sąsiedzi

3. ołtarz – rodzina p. Bałaban i sąsiedzi

4. ołtarz – siostry Felicjanki

 

    Prosimy, aby do udekorowania ołtarzy włączyli się wszyscy sąsiedzi. Śpiew na procesji prowadzi orkiestra OSP Besko na przemian z panem organistą. Na procesję bierzemy – krzyż, berło, chorągwie, feretron, obrazy i  baldachim. Po modlitwie przy 4 ołtarzu odśpiewamy dziękczynne – „Ciebie Boga wysławiamy…” błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i powrót do kościoła, gdzie hymnem – „Boże coś Polskę…” zakończymy procesję eucharystyczną. Na procesję zapraszamy dzieci klasy trzeciej w strojach pierwszokomunijnych oraz małe dzieci do sypania kwiatów .Po południu o godzinie 16.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła i Msza święta  

   W kościołach filialnych w Mymoniu i Porębach o godzinie 9.00 Msza święta i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

    Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej wieczorowej, a niedzielę po sumie. W kościołach filialnych w niedzielę po Mszy św.

6. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. Abp Adam Szal.

7. Dzisiaj 11 czerwca w Miejscu Piastowym o godz. 13:00 odbędzie się Uroczysta Msza Święta, podczas której zostanie dokonany akt koronacyjny znaków: Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Matki Bożej Pocieszenia z Komborni.

8. W tym tygodniu będzie składka po domach na dokończenie spłat zadłużenia z prac wykonanych w ubiegłym roku i na dalsze prace przy naszym kościele.

9. Dziękujemy za ofiarowanie  marmurowego stojaka pod paschał – ofiarodawca Feliks Szajna i wykonanie z mosiądzu frezowanego uchwytu na paschał – pracę wykonał Józef Szybka. Bóg zapłać!

10. Dziękujemy za ofiarowanie dwu pięknych palm do bocznych kaplic rodzinie państwa Zubik. Bóg zapłać!

11. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 w kościele filialnym w Mymoniu zostanie odprawiona Msza święta w intencji rodzin, które w ostatnim miesiącu przeżywały peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego.