Ogłoszenia 10.09.2017

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. złożymy – Akt poświęcenia naszej Parafii Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o dobre wychowanie dzieci i młodzieży.

3. W poniedziałek o godzinie 18.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

4. We wtorek  godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

5. W środę spowiedź przed odpustem parafialnym  od godziny 17.00, o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek 14 wrześniaŚwięto Podwyższenia Krzyża Świętego – główny odpust parafialny.

Porządek Mszy św. w Besku:

– rano godz. 7.30

– uroczysta suma dziękczynna o godz.11.00, po sumie procesja eucharystyczna wokół nowego kościoła na którą serdecznie zapraszamy: dzieci klasy czwartej w strojach pierwszokomunijnych i małe dzieci do sypania kwiatów. Po zakończeniu procesji eucharystycznej i odśpiewaniu hymnu; Boże coś Polskę… ucałowanie relikwii Krzyża św. zostaną poświęcone dewocjonalia.

– po południu o godz. 18.00

 W tym dniu w naszej Parafii możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

7. W piątek Wspomnienie M.B. Bolesnej.

8. Dziękujemy za wykonanie nowego dębowego podestu na dzwonnicy w Besku, pracę wykonali: Kazimierz Suwała, Józef Winiarski i Andrzej Roman. Bóg zapłać!

9. Ważna informacja

   W związku z dużą ilością zamawianych – pogrzebowych intencji mszalnych w naszej Parafii Besko – nie jesteśmy w stanie  odprawić wszystkich zamówionych  w czasie wyznaczonym przez Prawo Kanoniczne, dlatego wzorem dużych Parafii w naszej diecezji jesteśmy zobowiązani przekazać intencje kapłanom, którzy nie mają intencji mszalnych i to czynimy. W naszej diecezji jest ponad 200 kapłanów poza pracą duszpasterską w Parafiach, a ponadto jest wiele Parafii biednych, gdzie nie ma intencji mszalnych i im przekazujemy nasze intencje pogrzebowe. Natomiast w naszej Parafii Besko odprawimy po 5 intencji mszalnych za każdego zmarłego od najbliższej rodziny w ustalonej kolejności.

10. Wszystkich ministrantów zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie, które odbędzie się we wtorek o godz. 18:45 w kościele, będzie to zarazem asysta liturgiczna przed Uroczystością odpustową w naszej parafii. Chłopców, (od 3 klasy SP), którzy zechcieliby włączyć się w Liturgiczną Służbę Ołtarza i wkroczyć w szeregi ministrantów i rozpocząć okres kandydatury również zapraszamy na to spotkanie. Spotkania formacyjne dla ministrantów będą odbywać się w każdy wtorek, po wieczornej Mszy św.

11. W każdy trzeci czwartek miesiąca, po wieczornej Mszy św., w naszym kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z modlitwą uwielbienia i śpiewem. Jest to zaproszenie skierowane do wszystkich Parafian a także do wspólnot i grup modlitewnych działających w naszej wspólnocie parafialnej. 

12. Spotkania i próby scholi młodzieżowej "IMO PECTORE" odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00 w GOK-u. Młodzież, która chce chwalić Pana śpiewem i pragnie przyłączyć się do scholi proszona jest o przybycie na piątkowe spotkanie do GOK-u.

13. W sobotę spotkanie KSM-u po wieczornej Mszy św.