Ogłoszenia 10.05.2015

1. Pomoc ofiarom kataklizmu w Nepalu

Wsparcie ofiarom straszliwego kataklizmu w naszej Parafii Besko wyrażamy dzisiaj poprzez modlitwę  oraz przez ofiary składane do puszek po Mszach świętych.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe w Besku o godzinie 18.00 procesja błagalna o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Zapraszamy Parafian na tą modlitwę.

3. Nabożeństwo majowe w kościele w Besku w dni powszednie o godzinie 18.00, a niedzielę o godzinie 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w modlitwie do Matki Bożej w tym pięknym miesiącu. W kościołach filialnych prowadzą nabożeństwo majowe róże różańcowe w dni powszednie o godzinie 18.00, a niedzielę po Mszy świętej.

4. W czwartek święto św. Macieja apostoła, dzień patronalny naszego księdza wikariusza. Polecamy jego osobę modlitwom Parafian.

5. W piątek  początek Nowenny do Ducha świętego. Zachęcamy Parafian do modlitwy za kandydatów do diakonatu, którzy przyjmą święcenia w najbliższą niedzielę.

6. W sobotę święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski.

7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w najbliższą  sobotę 16 maja godz. 19.00  kapliczka przy ulicy Błonie nr 67 – posesja po zmarłych Marii i Józefie Kornasiewicz.

8. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na sumie uroczystość złożenia zakonnych ślubów wieczystych przez naszą Parafiankę siostrę Anetę Borkowską – klaweriankę. Polecamy modlitwie Parafian naszą Parafiankę.