Ogłoszenia 1.10.2017

1.  Dzisiaj – Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin. Rozpoczyna się miesiąc październik, a zatem rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe – za udział w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Tradycyjnie będzie organizowany konkurs dla dzieci z losowaniem figurek Matki Bożej w tym roku konkurs ten rozpocznie się w najbliższy poniedziałek. W kościołach filialnych  w  Mymoniu i w Porębach o godzinie 17.00 różaniec prowadzą róże różańcowe. Dzisiaj o godzinie 16.00 – procesja różańcowa do pięciu ołtarzy i zmiana tajemnic różańcowych adoruje róża Matki Bożej Różańcowej przełożona Beata Hedesz.  

2. Taca z dzisiejsze niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

3. Od jutra nabożeństwa w naszym kościele będą odprawiane o godzinę wcześniej, czyli o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i Msza św.

4. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem miesiąca od  poniedziałku  rano i wieczorem przed Mszą świętą. Dzieci i młodzież do spowiedzi prosimy we środę od godziny 16.00.

5. W poniedziałek – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

6. We środę – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

7. W czwartek – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej,

8. Pierwszy piątek miesiąca, rano o godz. 7.00 Msza św. i adoracja, adoruje róża Matki Bożej Bolesnej przełożona Maria Kornasiewicz. Po południu o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i Msza św. W kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godz. 15.30 spowiedź, nabożeństwo różańcowe i Msza św. Chorych w Besku będziemy odwiedzać od godz. 8.00.

6. W sobotę Wspomnienie NMP Różańcowej. Pierwsza sobota miesiąca, rano o godzinie 7.00 Msza święta i Nabożeństwo do Matki Bożej adoruje róża NMP Częstochowskiej  przełożona Helena Folcik, wieczorem o godz. 19.00 ostatni w tym roku wieczór fatimski.

7.  W najbliższą sobotę 7 października jak to było głoszone w ubiegłą niedzielę jest w naszej Ojczyźnie organizowana akcja modlitewna „Różaniec do granic”. Dla naszej Parafii Besko wyznaczonym kościołem stacyjnym jest Parafia przygraniczna – Nowy Łupków, gdzie proboszczem jest nasz dawny wikariusz ks. Jacek Wajda. Już dzisiaj przedkładamy tę propozycję Parafianom, aby się zorganizować i wziąć udział w tej wspólnej modlitwie różańcowej. Proponujemy wyjazd własnymi samochodami, a gdy będą chętni Parafia zorganizuje autokar. Zapisy w zakrystii do wtorku włącznie.

Ogólne informacje o akcji:

  1. Różaniec dla pielgrzymów z naszej Parafii ma miejsce w Parafii Nowy Łupków – w sobotę, 7 października 2017 r.
  2. Pielgrzymi udają się do kościoła stacyjnego na Mszę Świętą o godz. 11.00 
  3. Po Mszy św. odbywa się nabożeństwo maryjne.
  4. Po nabożeństwie, o godz. 13.00 pielgrzymi będą mieli przerwę na posiłek (we własnym zakresie). Następnie udadzą się do wyznaczonych punktów modlitwy.
  5. godz. 14.00 rozpocznie się wspólna modlitwa różańcowa wzdłuż – wyznaczonej przez Księży Proboszczów kościołów stacyjnych – linii modlitwy. Będą odmawiane cztery części różańca: dwie za Polskę (odmawiamy zwróceni twarzą do wnętrza kraju), dwie za świat (odmawiamy zwróceni twarzą do świata). Po dwóch częściach różańca, odmawiać będziemy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XVII Dzień  Papieski pod hasłem: Idźmy naprzód z nadzieją. Po Mszach zbiórka do puszki na pomoc młodzieży biednej a zdolnej.

9. Dziękujemy za remont i czyszczenie kandelabrów procesyjnych. Pracę tę wykonał pan Kazimierz Kortyna. Bóg zapłać!

10. Dziękujemy za ofiarowanie i zamontowanie nowych reflektorów na chór naszego kościoła. Bóg zapłać!

11. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na pogorzelców rodzinę Adama Rajchla z Poręb. Prosimy o ofiarność.

12. Lista klas czy grup prowadzących różaniec w kolejne dni października w naszym kościele wywieszona jest w przedsionku kościoła, prosimy się z nią zapoznać.