Ogłoszeni Parafialne 3 Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2023r.

Oświadczenie kardynała Stanisława Dziwisza:

Nie mogę milczeć wobec ostatnich ataków na Jana Pawła II, które w tych dniach dokonują się na oczach opinii publicznej. Z bólem muszę powiedzieć, że przybierają one na sile, zmierzając do podeptania pamięci o wszystkim, co Świętemu Papieżowi zawdzięcza Polska, i do zniszczenia jego dziedzictwa.

Komu na tym zależy? Kto pod przykrywką dążenia do prawdy i obrony bezbronnych manipuluje faktami, wprowadza konflikty do naszego społeczeństwa, pogłębia podziały i zdezorientowanie wielu ludzi, którzy nie rozumieją, do czego ma doprowadzić szarganie dobrego imienia świętego Jana Pawła II?  Świat patrzy dziś na nasz naród ze zdumieniem, zszokowany tym, w jaki sposób spełniają się nad Wisłą słowa Ewangelii: „Żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie”.

Chcę powiedzieć dziś z całą mocą: niszczenie zbiorowej pamięci prowadzi do samounicestwienia narodu, do odebrania jego tożsamości, od wieków budowanej na wartościach Ewangelii.

Pragnę dziś z całą mocą zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli: nie wolno nam milczeć, nie wolno patrzeć z obojętnością na deptanie świętości, na opluwanie proroka naszych czasów. Przyszedł dla nas czas próby. To czas sprawdzianu, czy jesteśmy wierni dziedzictwu, które pozostawił nam Jan Paweł II swoim nauczeniem i posługą, cierpieniem i modlitwą. Trzeba nam dziś zdawać egzamin z miłości i wdzięczności Ojcu Świętemu za wolność, za podtrzymywanie wiary i budzenie nadziei, za jego życie, bez reszty oddane Bogu i umiłowanej ojczyźnie.

Stanisław kard. Dziwisz

Kraków, 9 marca 2023 r.

Dzisiaj po Mszach św. można nabyć świece paschaliki przygotowane przez Caritas. Wielkanocne Dzieło Pomocy Chorym i Niepełnosprawnym. Caritas rozprowadza paschaliki na stół świąteczny. Ofiary 10 zł za paschalik. Równocześnie Caritas dziękuje za przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Caritas.

Dzisiaj Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w Besku o godz. 16.00. Adoruje róża Niepokalanego Serca NMP przełożona Anna Szul. W przyszłą niedzielę adoruje róża św. siostry Faustyny przełożona Maria Mroczkowska. W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza św. w Mymoniu o godz. 8.30, a w Porębach o godz. 10.00.

Od piątku trwa Nowenna przed Uroczystością św. Józefa. Codziennie po Mszy św. wieczornej modlitwa nowennowa.

W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Besku rano po Mszy świętej o godz. 7.00 i o godz.17.00. W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Porębach o godz. 16.00, a w Mymoniu o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę u sióstr felicjanek od godziny 8.00 do 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji Patrona domu świętego Józefa. Siostry serdecznie zapraszają na wspólną modlitwę.

Dziękujemy za ofiarowanie dla naszej świątyni dwu obrusów na główny ołtarz wraz potrzebnymi dodatkami, jeden ofiarowali rodzice młodzieży bierzmowanej, drugi anonimowi ofiarodawcy. Bóg zapłać.!