MSZA ŚW. W INTENCJI KS. SZCZEPANA SEMENOWICZA

W adwentowy, piątkowy wieczór (13.12.2019) w naszej parafialnej świątyni odbyła się uroczysta Msza św., którą koledzy z roku święceń sprawowali w intencji zmarłego ks. Szczepana Semenowicza. Ta Eucharystia przypomniała, że to już rok, jak beskiego rodaka, ks. Szczepana nie ma z nami. W trakcie Mszy św. koledzy kursowi podarowali parafii kielich, który będzie służył do składania świętych darów oraz przypominał o życiu ks. Szczepana obecnego wśród nas w tajemnicy świętych obcowania. Pod koniec Eucharystii, w chwili refleksji ks. proboszcz wskazał na zbieg dwóch wydarzeń tego roku, kiedy to kapłani podarowali do świątyni kielichy mszalne. Pierwsze takie wydarzenie miało miejsce we wrześniu br., gdy ks. Kazimierz Trelka pozostawił naczynie liturgiczne w dowód wdzięczności za 50 lat kapłaństwa, drugie zaś teraz, w pierwszą rocznicę śmierci ks. Szczepana – te dwie sytuacje pokazują wyraźnie, że życie każdego kapłana koncentruje się wokół Eucharystii.
Niech dobry Bóg daje wieczną radość ks. Szczepanowi, który z Jego łaski również był sługą Eucharystii i przez swoje ręce przynosił Chrystusa wiernym.