Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 17.04.2022r.

WIELKANOCRezurekcja o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. w Besku: 9.15, 11.00, 16.00 bez Nieszporów. Msza św. z procesją eucharystyczną w Mymoniu i w Porębach o godz. 9.00.

 Od Wielkiego Piątku rozpoczęła się Nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia, odprawiana jest codziennie przed Mszą św. o godz. 18.00.

Dzisiaj rozpoczynamy oktawę Wielkanocy – Biały Tydzień, który przedłuża świętowanie Zmartwychwstania Pana Jezusa, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy świętej w Besku: 7.30, 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów. W kościołach filialnych w Mymoniu godz. 8.30, w Porębach godz.10.00. Taca przeznaczona na WSD w Przemyślu.

Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie świątyni i liturgii na Triduum paschalne i święta: księżom wikariuszom za sprawowaną liturgię, a za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego – panu kościelnemu Andrzejowi Romanowi, w pracy tej pomagali: Józef Winiarski, Marlena Szałankiewicz, Aneta Szałankiewicz, Kamil Semenowicz. Dziękujemy za ofiarowanie kwiatów do ciemnicy i Bożego Grobu. Ponadto dziękujemy: siostrom zakonnym za dekorację prezbiterium naszej świątyni kwiatami, panu organiście, ministrantom, lektorom, zespołom śpiewającym w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Rezurekcję, dojrzałej scholi za przeprowadzenie nabożeństwa Parafialnej Drogi Krzyżowej we Wielki Piątek, naszym strażakom za wzorową adorację przy Grobie Pańskim, parafiankom sprzątającym w te dni kościół, orkiestrze OSP w Besku za uświetnienie Rezurekcji, różom różańcowym, dzieciom, młodzieży za udział w adoracji, GOK w Besku oraz wszystkim którzy w jakikolwiek sposób swoim talentem i pracą przyczynili się do godnego przeżycia tych świętych dni. Bóg zapłać!

Dziękujemy różom różańcowym za ofiary na światło:

– róża św. Teresy z Kalkuty

– róża Matki Miłosierdzia

– róża Niepokalanego Serca NMP

W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Odpust w kościele filialnym w Mymoniu o godz. 11.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 12.00 Msza św. odpustowa. Msza św. w Porębach będzie odprawiona o godz. 10.00. Po Mszach św. zbiórka do puszki na potrzeby Caritas.