TRIDUUM PASCHALNE 2019 – ogłoszenia

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK

Mszy św. rano nie będzie. O godz. 18.00 rozpocznie się Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po zakończeniu Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. W ten wieczór dziękujemy Panu Jezusowi za ustanowienie Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Adoracja trwa do godz.23.00.

WIELKI PIĄTEK

Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 7.00. Porządek adoracji wywieszony jest w przedsionku kościoła i zamieszczony na stronie internetowej Parafii Besko. Przypominamy, aby członkowie róż zapoznali się z godzinami adoracji. Przypominamy, aby dzieci Szkoły Podstawowej i młodzież Gimnazjum z Beska w godzinach dla siebie wyznaczonych wspólnie całymi klasami gromadziły się na swoją adorację przy Jezusie Eucharystycznym. Prosimy rodziców, niech tak zorganizują czas swoim dzieciom, aby mogły adorować Jezusa Eucharystycznego w te święte dni.
O godz. 15.00 w Wielki Piątek Parafialna Droga Krzyżowa – trasa jak w poprzednie lata. W czasie Parafialnej Drogi Krzyżowej przypominamy o zachowaniu religijnej powagi, modlitewne skupienie i ostrożność. Po powrocie na schodach nowego kościoła ucałowanie relikwii św.
O godz. 19.00 w Wielki Piątek rozpocznie się w kościele Liturgia Wielkiego Piątku na którą składają się: Liturgia słowa, Adoracja Krzyża i Komunia św. w tym dniu nie odprawia się Mszy św. czcząc jedyną Ofiarę Jezusa na krzyżu. Po zakończeniu Liturgii Wielkiego Piątku nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu, następnie zostanie wystawiony krzyż do prywatnej adoracji. Ofiary składane przy krzyżu przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie. Adoracja trwa do godz. 23.00. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.

WIELKA SOBOTA

Tradycyjnie zachowujemy post. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie od godz. 7.00 Porządek adoracji wywieszony jest w przedsionku kościoła. Święcenie pokarmów wielkanocnych w Besku o godz. 10.00 i 12.00 w Mymoniu i w Porębach o godz.10.00.
O godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiej Soboty na którą składają się: Poświęcenie ognia, wody, odnowienie przyrzeczeń chrztu św. i Uroczystej Mszy św. Wigilii Paschalnej. Na nabożeństwo w Wielką Sobotę przynosimy świece. Adoracja trwa do godz. 23.00.

WIELKANOC

W kościele parafialnym w Besku – Rezurekcja o godz. 6.00. Na procesję bierzemy: krzyż, figurę Zmartwychwstałego Chrystusa, baldachim, kandelabry, feretron, chorągwie, obrazy.
Po procesji, dziękczynnym Te Deum i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem
uroczysta Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego.
Pozostałe Msze św. w Besku: 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów.
Msza św. z procesją eucharystyczną kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godz. 9.00.