Startuje telewizja EWTN Polska

W piątek, 19 października 2018 r., transmisją Mszy św. z Niepokalanowa, wystartował polski oddział (siedziba we Wrocławiu) telewizji EWTN Global Catholic Network.

Oficjalna inauguracja EWTN Polska nastąpi w sobotę, 20 października 2018 r.  Punktem centralnym będzie Msza św. celebrowana pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego w katedrze wrocławskiej. Po Eucharystii nastąpi poświęcenie nowego wrocławskiego studia telewizyjnego. Tego dnia telewizja rozpocznie nadawanie. Początkowo sygnał dostępny będzie w internecie i sieci operatorów telewizji kablowej. Następnym krokiem będzie obecność na platformach cyfrowych.

EWTN: Eternal Word Television Network (ang. Sieć Telewizyjna Wiekuistego Słowa) to globalna sieć telewizyjna dostępna w ponad 150 krajach. EWTN skupia się na głoszeniu prawdy zgodnie z definicją Magisterium Kościoła Rzymskokatolickiego, służy wierze i nauczaniu Kościoła. Stacja została założona prawie 40 lat temu przez Matkę Angelikę OCPA z zakonu Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji. W ramówce stacji znajdują się filmy, dokumenty oraz programy dla dzieci i młodzieży. Całość produkowanych materiałów ukierunkowana jest na ewangelizację i budowanie fundamentów wiary.

Od początku września 2018 r. EWTN Polska transmituje nieprzerwanie na żywo adorację Najświętszego Sakramentu z otwartej 24/7 kaplicy adoracji „Gwiazdy Niepokalanej” ze Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie.

ewtn.pl