SPOTKANIE DIAKONII MAŁŻEŃSKIEJ „ODNOWA RODZINOM”

Diakonia małżeńska „Odnowa Rodzinom”, do której należą małżeństwa z różnych wspólnot Odnowy w Duchu Świętym naszej archidiecezji, postanowiła jeden wakacyjny dzień spędzić razem w Besku i okolicach. Spotkanie rozpoczęło się wspólną Eucharystią w naszym kościele parafialnym, o godz 11.00. Po Mszy Świętej wszyscy udali się do salki na krótkie spotkanie z modlitwą, po czym diakonia wyruszyła, by odwiedzić sanocki skansen. Godziny popołudniowe dopełniło wspólne biesiadowanie przy stole.
Radością jest to, że nasza diakonia małżeńska rozwija się i powiększa. Może w niej być każde małżeństwo, które jest w jednej ze wspólnot Odnowy na terenie diecezji. Spotkania „Odnowy Rodzinom” odbywają się co jakiś czas w różnych miejscach diecezji . Mają one na celu formowanie się w Odnowie z poszerzeniem o akcent małżeński i rodzinny, a jeśli Pan Bóg pozwoli, małżonkowie wraz z opiekunem chcą być również otwarci na pomoc innym małżeństwom, dzielenie się swoim doświadczeniem oraz świadectwem.
Najbliższe wydarzenie jakie organizuje diakonia, to konferencje i warsztaty małżeńskie, które odbędą się 3 października (sobota) w ośrodku rekolekcyjnym w Heluszu. W tej inicjatywie mogą uczestniczyć także małżeństwa z innych ruchów, bądź niezrzeszone w żadnym ruchu, które po prostu chcą w ten dzień pobyć ze sobą i poznać nowe tajniki komunikacji małżeńskiej. O szczegóły wydarzenia można pytać ks. Rafała.