Remont zabytkowego kościoła

Informujemy, że rozpoczęto prace przy remoncie zabytkowego kościoła w Besku. Planowany koszt inwestycji to około 290.000zł, na który uzyskano dofinansowanie w wysokości 190.000zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, a pozostała część to środki w większości pochodzące z dofinansowania Urzędu Gminy w Besku, oraz środki zebrane przez Radę Parafialną.

Prace przy zabytkowym kościele w Besku w 2014 roku.

28.05.2014 r. Parafia Besko przekazała kościół zabytkowy w Besku wraz z terenem firmie Budowlano-konserwatorskiej PORTAL do wykonania następujący prac konserwatorskich:

1. Fundamentowanie kościoła 100% – jest wykonane 30 %

2. Wykonanie podwalin kościoła 100% -jest wykonane 30%

3. Fartuchowanie  kościoła 100% – jest wykonane 30%

4. Wykonanie dróg komunikacyjnych kościoła ze schodami

5. Częściowa naprawo więźby dachowej kościoła

6. Ocieplenie stropu kościoła

7. Konserwacja pokrycia dachowego kościoła z malowaniem dachu i obróbki blacharskie

8. Oszalowanie kościoła -100%

Prace rozpoczęły się 21.06.2014 roku. Ukończenie prac konserwatorskich przy zabytkowym kościele w Besku do listopada 2014 roku.

W zapisie umowy z wykonawcą jest paragraf mówiący o tym, że gdyby w czasie realizacji prac konserwatorskich – wystąpiły konieczne roboty dodatkowe nie objęte kosztorysem ofertowym to wykonawca wykona je za dodatkowym wynagrodzeniem według cen podanych w kosztorysie ofertowym i za to płaci sama Parafia.

Prace te mogą być realizowane przy wsparciu: Urzędu Marszałkowskiego, gminy Besko i Parafii Besko.

Na stronie parafialnej będziemy na bieżąco informować o postępie prac.