PRZEWODNICY NA CMENTARZU W MYMONIU

W niedzielne popołudnie (13.09.2020) grupa przewodników górskich i terenowych ze Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „KARPATY” po raz kolejny odwiedziła tereny naszej parafii. Tym razem pierwszym, ważnym etapem wędrówki stało się zwiedzenie cmentarza z I-szej wojny światowej w Mymoniu. Najpierw obecni kapłani poprowadzili modlitwę za poległych żołnierzy, po czym pani Danuta Szałankiewicz wraz z przewodnikami zapoznała obecnych z historią tego miejsca. Następnie wszyscy udali się na jedno ze wzniesień we wsi, z którego można zobaczyć Bieszczady, nawet  z fragmentem Połoniny Wetlińskiej. Dalsza piesza wędrówka wiodła aż do Pielni, a po drodze przewodnicy przywoływali historie mijanych w dolinach kościołów (w Besku, Zarszynie, Odrzechowej i Pielni). Ciekawostką było zatrzymanie się na jednej z gór naszego Pogórza Bukowskiego, z którego przy dobrej znajomości terenu można dostrzec wokół aż 10 krain geograficznych. Duchowe i krajobrazowe walory tych miejsc zapewne na długo pozostaną  w pamięci wszystkich obecnych.