Pielgrzymka SANKTUARIA EUROPY

SANKTUARIA EUROPY – 11 dni

La Salette – Montserrat – Saragossa – Fatima – Lourdes

    100 lecie Objawień Matki Bożej w Fatimie

Termin: 18.07. – 28.07.2017 Cena: 2500 zł.

1 dzień – 18.07 Wyjazd o godzinie 24.00. Krosno przez Sanok. Przejazd do Lido di Jesolo – Włochy. Obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – 19.07 Śniadanie. Wyjazd do Sanktuarium w La Salette -Francja. Przyjazd w godzinach wieczornych. Obiadokolacja. Zakwaterowanie. Udział w procesji światła.

3 dzień – 20.07 Śniadanie. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Barcelony-Hiszpania.

4 dzień – 21.07. Śniadanie. Czas wolny – plażowanie. Około 13.00. Montserrat – klasztor benedyktyński w Katalonii, znany z kultu figury Matki Boskiej Czarnej Madonny (La Moreneta). Wyjazd do Saragossy – krótkie zwiedzanie sanktuarium i dalsza podróż do Fatimy. Nocny przejazd.

5 dzień – 22.07. Przyjazd do Fatimy – Portugalia około 9.00. Krótkie zapoznanie się z Fatimą i symboliką miejsca, przejście przez Bazylikę Różańcową z grobami Pastuszków. Zakwaterowanie i odpoczynek. Wyjście do sanktuarium, przejście do nowej bazyliki Trójcy Św. Plac, Cova de Iria – Dolina Pokoju. Kaplica Objawień. Msza Święta. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – 23.07. Śniadanie. Msza Św. Wyjazd nad ocean. Bathala. Bazylika MB Zwycięskiej – architektura gotyku manuelińskiego. Przejazd do Alcobasy największe cysterskie opactwo w Portugalii. Nazare – najstarsze sanktuarium maryjne Portugalii. Wioska i miasteczko rybackie z wysokim klifem panoramicznym na ocean, plaża, czas wolny. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. 21.30 Różaniec i procesja ze świecami. Nocleg.

7 dzień – 24.07. Śniadanie. Msza św. DROGA KRZYŻOWA z miejscem ukazania się Anioła w 1916 r. Na koniec drogi w KAPLICY WĘGIERSKIEJ możliwość przyjęcia JEZUSA W SAKRAMENCIE NAMASZCZENIA CHORYCH. Później, spacerkiem przejdziemy do DOMÓW RODZINNYCH Hiacynty, Franciszka, Łucji w Valjnhos. Przejazd do Lizbony i zwiedzanie stolicy Portugalii. Obiadokolacja. 21.30 Różaniec i procesja, nocleg.

8 dzień – 25.07. Wczesne śniadanie. Przejazd do Lourdes – Francja. Matka Boża Uzdrowienie Chorych. Obiadokolacja, nocleg.

9 dzień – 26.07. Śniadanie. Zwiedzanie sanktuarium, Msza święta w grocie Massabielle, Droga Krzyżowa. Uczestnictwo w Procesji Światła. Obiadokolacja, nocleg.

10 dzień – 27.07. Śniadanie. Przejazd w okolice Mediolanu, Włochy. Po drodze w miarę wolnego czasu krótkie zwiedzanie Carcassonne. Obiadokolacja, nocleg.

11 dzień – 28.07. Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Słowenię, Węgry, Słowację. Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

Cena: Przy grupie 40 osobowej 2500 PLN + 35 euro na koszty realizacji programu m.in. także autostrady, bilety wstępu, przewodników na miejscach docelowych.

Cena zawiera:

– Przejazd autokarem klasy Lux.

– Pilota i przewodnika na całej trasie oraz miejscowego w Fatimie i Lourdes Polaka z 30letnim stażem.

– Noclegi w hotelach ***

– Wyżywienie zgodnie z programem ( 9 śniadań, 9 obiadokolacji)

 – Ubezpieczenie NNW i KL

Info i zapisy: Biuro Pielgrzymkowe RAFAEL STELLAE MARIS

 Organizator wpisany do Rejestru Organizatorów Turystyki pod numerem Z/57/2015 i posiadający gwarancję ubezpieczenia wystawiona przez AXA (Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.) na kwotę 386.415 zl. o numerze 03.112.507. Beneficjentem gwarancji jest Marszalek Województwa Małopolskiego.

Tel. 517806159 E-mail: rafael.stellaemaris@interia.pl

Strona internetowa: rafael-stellaemaris.pl

Opieka duszpasterska: zawsze co najmniej jeden Kaplan i codzienna Msza Święta.

FATIMA:CAŁY PROGRAM LITURGICZNY dobrze przygotowany tzn. Msze zarezerwowane, Msza w KAPLICY OBJAWIEŃ, Msza w BAZYLICE przy Grobach PASTUSZKÓW, ZGŁOSZENIE DO DROGI KRZYŻOWEJ, ZGŁOSZENIA do prowadzenia tajemnic RÓŻAŃCA W WIECZORNEJ PROCESJI, NIESIENIE FIGURY PRZEZ 4 mężczyzn z naszej wspólnoty pielgrzymkowej.

img,gcsi,187B966E4520E2BE990A1F0942851A07383BA63D,mpid,7,maxwidth,1920,maxheight,950