PIELGRZYMKA DZIECI ROCZNICOWYCH – 14.06.2019

Dziękując za rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, dzieci klas czwartych wyjechały by podziękować Panu Bogu za prowadzenie na drodze wiary. Najlepszą przewodniczą po ścieżkach poznawania Jezusa jest Maryja, dlatego głównym punktem pielgrzymki było odwiedzenie sanktuarium Matki Bożej w Jodłówce. Podczas Mszy św. i wspólnej modlitwy uczniowie zawierzyli siebie i swoje rodziny Tej, która zawsze prowadzi do Chrystusa. Ostatnim miejscem odwiedzonym w Jodłówce było cudowne źródełko, przy którym ukazała się Maryja. Tam uczniowie zapoznali się z historią cudownego wizerunku i niektórymi cudami dokonywanymi ciągle przez Matkę Pana Jezusa.
Pielgrzymka miała również akcent turystyczno-integracyjny, dlatego dalej uczestnicy odwiedzili miejscowość Pruchnik, położoną na Pogórzu Dynowskim. Tam przeszli szlakiem wzdłuż potoku Lelos, a spacer zakończył się wejściem na wieżę widokową i obiadem z ogniska.
Ostatnią, upragnioną atrakcją była wspólna zabawa w Parku Trampolin w Rzeszowie i zapoznanie się z jednym ze zwycięzców programu Mam Talent, porywającym widzów swoimi trampolinowymi umiejętnościami.