PIELGRZYMKA – BIESZCZADZKIE SANKTUARIA MARYJNE

1 maja br. z naszej parafii wyruszyła pielgrzymka autokarowa szlakiem Bieszczadzkich Sanktuariów Maryjnych. W ten dzień uczestnicy mieli okazję odwiedzić wiele ciekawych miejsc i poznać historię oraz walory krajoznawcze pobliskich gór. Pierwszym odwiedzanym obiektem było sanktuarium Matki Nowego Życia w Zagórzu, następnie pielgrzymi udali się do największego w Polsce Ogrodu Biblijnego i Centrum Ekumenicznego w Myczkowcach ze 140-toma miniaturami cerkwi z okolic Bieszczadów, Pogórza Przemyskiego, Beskidu Niskiego, Ukrainy i Słowacji. Drugie sanktuarium odwiedzane na trasie znajdowało się w Polańczyku – Matki Pięknej Miłości. Następnie pielgrzymi zapoznali się z historią i pomodlili się przed cudownym wizerunkiem Rajskiej Madonny, po czym wstąpili do bojkowskiej cerkwi w Smolniku, wpisanej do międzynarodowego dziedzictwa UNESCO. W Ustrzykach Górnych pątnicy posilili się obiadem, by mieć siły, aby w drodze powrotnej wstąpić do unikatowej świątyni w Górzance. Ostatnim odwiedzanym obiektem był kościół w Lesku z XVI wieku z cudownym wizerunkiem Matki Bożej Leskiej, który po wielu latach powrócił na leską ziemię.