Ogłoszenie 07.10.2018

  1. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin o godzinie 16.00 – procesja różańcowa do pięciu ołtarzy i zmiana tajemnic różańcowych adoruje róża Niepokalanego Poczęcia NMP przełożona Bronisława Ziemiańska.
  2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Tradycyjnie jest organizowany konkurs dla dzieci z losowaniem figurek Matki Bożej. W kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godzinie 17.00 różaniec prowadzą róże różańcowe.
  3. W poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka.
  4. W środę 10 października wspomnienie błogosławionej Marii Angeli Truszkowskiej dziewicy – założycielki Zgromadzenia sióstr Felicjanek, które w naszej Parafii pełną posługę od 135 lat. W tym dniu modlimy się w intencji sióstr które pracowały i pracują w naszej Parafii o potrzebne dla nich łaski.
  5. We czwartek wspomnienie św. Jana XXIII papieża.
  6. We piątek wspomnienie bł. Jana Beyzyma prezbitera.
  7. W sobotę wspomnienie bł. Honorata Kożmińskiego prezbitera.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzimy po raz XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Odbędzie się również zbiórka po Mszach św. na „żywy pomnik” Papieża – Polaka: stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Od lat Fundacja utrzymuje ok. 2 tys. stypendystów. Wspierani są oni od 7 klasy szkoły podstawowej aż do zakończenia studiów Każdego roku ok. 200 z nich zdobywa wykształcenie i przeprowadzany jest nabór 200- 250 nowych uczniów. Rokrocznie na stypendia przeznaczane jest ok. 12 mln zł. W ciągu 18 lat istnienia Fundacji DNT wsparciem objęto już ok 5 tys. młodych a jego kwota przekroczyła 200 mln zł.
  9. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.