OGŁOSZENIA – WIELKANOC 21.04.2019

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

21.04.2019 r.

 

1. WIELKANOC Rezurekcja o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. w Besku: 9.15, 11.00, 16.00 bez Nieszporów.
Msza św. z procesją eucharystyczną w Mymoniu i w Porębach o godz. 9.00.
2. Od Wielkiego Piątku rozpoczęła się Nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia, odprawiana jest codziennie przed Mszą św. o godz. 18.00.
3. Dzisiaj rozpoczynamy oktawę Wielkanocy – Biały Tydzień, który przedłuża świętowanie Zmartwychwstania Pana Jezusa, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy świętej w Besku: 7.30, 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów.
W kościołach filialnych w Mymoniu godz. 8.30, w Porębach godz.10.00.
5. Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia i świątyni na święta: księżom wikariuszom sprawowaną liturgię, a za przygotowanie Grobu Pańskiego – ks. Radosławowi, panu kościelnemu, Józefowi i Janowi Winiarskim, Marzenie Suwała, Jerzemu Zubikowi, siostrom zakonnym za przygotowanie wystroju Ciemnicy i dekorację naszej świątyni kwiatami, ponadto panu organiście, ministrantom, lektorom, scholi, chórowi, parafiankom sprzątającym kościół, strażakom za wzorową służbę przy Grobie Pańskim, Policji i strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa w czasie Parafialnej Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek, orkiestrze OSP w Besku za uświetnienie Rezurekcji, różom różańcowym, dzieciom, młodzieży za udział w adoracji, GOK w Besku i wszystkim którzy w jakikolwiek sposób swoim talentem i pracą przyczynili się do godnego przeżycia tych świętych dni. Bóg zapłać!
6. We środę Mszy św. wieczorowej nie będzie, ze względu na rejonową kongregację kapłańską.
7. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Odpust w Mymoniu o godz. 11.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 12.00 Msza św. odpustowa. Msza święta w Porębach będzie odprawiona o godz. 10.00.