OGŁOSZENIA – WIELKANOC – 12.04.2020

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

12.04.2020 r.

Według decyzji księdza Arcybiskupa Metropolity Przemyskiego Adama Szala w świątyni na nabożeństwach i Mszach św. może uczestniczyć
5 osób.

1. WIELKANOC W kościele parafialnym w tym roku godz. 6.00 Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego. Pozostałe Msze św. w Besku: 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów. Msza św. kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godz. 9.00.
2. Od Wielkiego Piątku rozpoczęła się Nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia, odprawiana jest codziennie przed Mszą św. o godz. 18.00.
3. Dzisiaj rozpoczynamy oktawę Wielkanocy – Biały Tydzień, który przedłuża świętowanie Zmartwychwstania Pana Jezusa, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy świętej w Besku: 7.30, 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów.
W kościołach filialnych w Mymoniu godz. 8.30, w Porębach godz.10.00.
5. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Odpust w Mymoniu o godz. 8.15 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 8.30 Msza św. odpustowa. Msza święta w Porębach o godz. 10.00.
6. Zapowiadane Misje św. w naszej Parafii z powodu epidemii zostają odwołane z zapowiadanego terminu na czas możliwy do ich przeprowadzenia.
7. Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia i świątyni na święta w obecnych warunkach a więc: księżom wikariuszom za sprawowaną liturgię, głoszenie słowa Bożego i posługę w konfesjonale, ks. Rafałowi za posługę na organach w czasie Mszy Zmartwychwstania Pańskiego, a za przygotowanie Grobu Pańskiego – ks. Radosławowi, panu kościelnemu, panu Józefowi Winiarskiemu, siostrom zakonnym za dekoracją naszej świątyni kwiatami, osobie która ofiarowała dwa anioły do Grobu Pańskiego, młodzieży KSM w Besku za ofiarowanie kwiatów do Grobu Pańskiego, ponadto panu Wojciechowi Józefczykowi za przywiezienie kwiatów, panu organiście, lektorowi, parafiankom które spontanicznie się zebrały – posprzątały i umyły posadzkę naszej świątyni na święta i wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia tego świętego czasu – w tym trudnym czasie. Bóg zapłać!
8. Serdecznie dziękujemy panu Danielowi Krzemińskiemu, który wraz z pracownikiem pomalowali dwukrotne krzyż misyjny stojący przed nowym kościołem. Bóg zapłać!