Ogłoszenia parafialne Uroczystość Trójcy świętej 12.06.2022r.

Dzisiaj w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres komunii św. wielkanocnej.

Jeszcze zostało kilka miejsc na koncert uwielbieniowy pt: „Jednego Serca Jednego Ducha”. Serdecznie zachęcamy to zapisywania się. Wyjazd jest w czwartek o godz. 15.30 z parkingu kościelnego. Planowany powrót około godziny 24.00.

Próba sypania kwiatów dla dziewczynek przed Uroczystością Bożego Ciała będzie we wtorek o godz. 17.30 koło kościoła.

Nabożeństwo czerwcowe do NSPJ codziennie po Mszy św. wieczorowej.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w Besku: rano 7.30, uroczysta suma o godzinie 10.00 i procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy.

Trasa procesji eucharystycznej:

1. ołtarz – rodzina p. Krzemińskich i sąsiedzi
  2. ołtarz – rodzina p. Stapińskich i sąsiedzi
  3. ołtarz – rodzina p. Bałaban i sąsiedzi
  4. ołtarz – siostry Felicjanki

Prosimy, aby do udekorowania ołtarzy włączyli się wszyscy sąsiedzi. Śpiew na procesji prowadzi orkiestra OSP Besko na przemian z panem organistą. Na procesję bierzemy – krzyż, berło, chorągwie, feretron, baldachim, do obrazów – prosimy Parafianki w strojach ludowych. Po modlitwie przy 4 ołtarzu odśpiewamy dziękczynne – „Ciebie Boga wysławiamy…” błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i powrót do kościoła, gdzie hymnem – „Boże coś Polskę…” zakończymy procesję eucharystyczną. Na procesję zapraszamy dzieci klasy trzeciej w strojach pierwszokomunijnych oraz małe dzieci do sypania kwiatów.

Po południu o godzinie 16.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła i Msza święta

W kościołach filialnych w Mymoniu i Porębach o godzinie 9.00 Msza święta i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej wieczorowej, a niedzielę po sumie. W kościołach filialnych w niedzielę po Mszy św.

W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. Abp Adam Szal.

W tym tygodniu będzie składka po domach prace przy naszym kościele.