Ogłoszenia parafialne Niedziela Palmowa 10.04.2022r.

  1. W poniedziałek, wtorek i środę Msza święta będzie odprawiana tylko rano o godzinie 7.00. Kancelaria parafialna czynna będzie tylko po porannej Mszy św.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK

Mszy św. rano nie będzie. O godz. 18.00 rozpocznie się Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po zakończeniu Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. W ten wieczór dziękujemy Panu Jezusowi za ustanowienie Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Adoracja trwa do godz.23.00.

WIELKI PIĄTEK

Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 7.00. Porządek adoracji wywieszony jest w przedsionku kościoła i zamieszczony na stronie internetowej Parafii Besko. Przypominamy, aby członkowie róż zapoznali się z godzinami adoracji. Przypominamy, aby dzieci Szkoły Podstawowej z Beska w godzinach dla siebie wyznaczonych wspólnie całymi klasami gromadziły się na swoją adorację przy Jezusie Eucharystycznym. Rodzice niech tak zorganizują czas swoim dzieciom, aby mogły adorować Jezusa Eucharystycznego.

 O godz. 15.00 w Wielki Piątek Parafialna Droga Krzyżowa – będzie odprawiana w kościele w Besku.

 O godz. 19.00 w Wielki Piątek rozpocznie się w kościele Liturgia Wielkiego Piątku na którą składają się: Liturgia słowa, Adoracja Krzyża i Komunia św. w tym dniu nie odprawia się Mszy św. czcząc jedyną Ofiarę Jezusa na krzyżu. Po zakończeniu Liturgii Wielkiego Piątku nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu, następnie zostanie wystawiony krzyż do prywatnej adoracji. Ofiary składane przy krzyżu przeznaczone są na  Boży Grób w Jerozolimie. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Adoracja trwa do godz. 23.00.

 WIELKA SOBOTA

Tradycyjnie zachowujemy post. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie od godz. 7.00 Porządek adoracji wywieszony jest w przedsionku kościoła. Święcenie pokarmów wielkanocnych w Besku o godz. 10.00 i 12.00 w Mymoniu i w Porębach o godz.10.00.

    O godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiej Soboty na którą składają się: Poświęcenie ognia, wody, odnowienie przyrzeczeń chrztu św. i Uroczystej Mszy św. Wigilii Paschalnej. Na nabożeństwo w Wielką Sobotę przynosimy świece. Adoracja trwa do godz. 23.00.

 WIELKANOC

 W kościele parafialnym w Besku –  Rezurekcja o godz. 6.00. Na procesję bierzemy: krzyż, figurę Zmartwychwstałego Chrystusa, baldachim, cztery kandelabry, feretron, chorągwie, obrazy po uprzednim przystrojeniu. Po procesji, dziękczynnym Te Deuum i błogosławieństwie uroczysta Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Pozostałe Msze św. w Besku: 9.15, 11.00  i  16.00  bez Nieszporów.

Msza św. z procesją eucharystyczną kościołach filialnych w  Mymoniu i w Porębach o godz. 9.00.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty, na Wielki Piątek na godzinę 23.00, Wielką Sobotę na godzinę 23.00, wtorek i sobota po świętach na godzinę 8.00 prosimy…