Ogłoszenia parafialne 5.12.2021 r

II Niedziela Adwentu
5.12.2021 r.
 Dzisiaj Niedziela Adoracyjna, od 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin, o godz. 16.00 modlitwa różańcowa i zmiana Tajemnic Różańcowych adoruje róża św. Marii Magdaleny przełożona Maria Rajter.
Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.
Rozprowadzamy w Parafii świece z logo Caritas, które – mamy nadzieję – znajdą swoje miejsce na wielu wigilijnych stołach. Ich płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi dziećmi w Polsce i na świecie. Po Mszach świętych można nabyć świecę „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W przedsionku kościoła pan kościelny rozprowadza świece Caritas na wigilijny stół. Ofiara za świecę to równowartość jednego obiadu dla biednego dziecka – co najmniej 8 zł.
Dzisiaj 5 grudnia, przypada Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka ta, jest realizacją uchwały Konferencji Episkopatu „Bazę finansową Zespołu, stanowi zbiórka do puszek w drugą niedzielę Adwentu oraz ofiary i darowizny przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie”. W imieniu kapłanów, sióstr i braci zakonnych oraz wolontariuszy świeckich, posługujących aktualnie na wschodzie a także wiernych, składamy serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc i modlitwę. Pragniemy zapewnić, że wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Pamiętajmy o naszych siostrach i braciach, którym przyszło żyć w trudniejszych od nas okolicznościach – apeluje Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski który  niesie pomoc już od 30 lat. Po Mszach świętych zbiórka do puszki  na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
Roraty w dni powszednie o godzinie 16.20 Koronka do Bożego Miłosierdzia z intencją dnia – bez rozważań, o godzinie 16.35 Godzinki, o 17.00 procesja dzieci z lampionami i Msza święta. Zapraszamy dzieci, młodzież, starszych na te nabożeństwa. Dla dzieci Parafia wzorem lat ubiegłych, przygotowała piękne plansze, na których za udział w roratach będą otrzymywać piękne naklejki.
W środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy świętych w Besku: o godz. 6.00 Godzinki o godz. 6.30 Msza św., suma o godz. 10.00 i po południu Msza św. o godz. 17.00 i wręczenie dzieciom klasy trzeciej medalików. W kościołach filialnych Msza św. Poręby o godz. 16.00, a Mymoń 17.00.