Ogłoszenia parafialne 31.10.2021 r.

31 Niedziela zwykła
31.10.2021 r.

 

Jutro 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy świętych:
Besko: 7.30, 9.15, 11.00. Zapraszamy po południu do kościoła parafialnego na godz. 14.00 na Mszę św. za zmarłych Parafian, a  po niej żałobna procesja na cmentarz.
Kościoły filialne:
Mymoń  – 8.30 Msza św. i procesja żałobna na cmentarz
Poręby – 10.00 Msza św.

 

Tradycyjne w Uroczystość Wszystkich Świętych przed cmentarzem parafialnym w Besku zbierane są ofiary na PCK w Besku i Fundację „Wzrastanie”.

 

Miesiąc listopad, stanowi okazję do uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych. W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.

 

We wtorek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Porządek nabożeństw:
Besko:
  7.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe
  8.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe
17.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe
Kościoły filialne:
Mymoń – godz. 16.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe
Poręby  – godz. 16.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe
Na chrzcielnicy są wyłożone kartki wspominkowe na których wpisujemy rodzinę, która imienne poleca swoich bliskich zmarłych. W miesiącu listopadzie modlimy się w świątyni za tych zmarłych w modlitwie wypominkowej. Wypełnione kartki wspominkowe składamy u księży wikariuszy.
Pierwszy piątek miesiąca: rano o godz. 7.00 Msza św. i adoracja, adoruje róża Niepokalanego Poczęcia NMP przełożona Bronisława Ziemiańska, o godz.17.00 Msza św. i nabożeństwo wspominkowe. W kościołach filialnych o godz.15.00 adoracja, spowiedź i Msza św. Chorych w Besku będziemy odwiedzać od godz. 8.00.
Pierwsza sobota miesiąca: o godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej, adoruje róża Matki Kościoła przełożona Stanisława Strachocka.
W przyszłą niedzielę – Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej Parafii. O godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic adoruje róża Niepokalanego Serca NMP przełożona Zofia Szul.